Kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji - studia inżynierskie

Tytuł zawodowy po studiach I stopnia - inżynier

Specjalności

Przedsiębiorczość Technologiczna

(realizowana w języku polskim)

ziip1_Przedsiębiorczość Technologiczna

Inżynieria Cyfrowa

(realizowana w języku polskim)

ziip1_Inżynieria Cyfrowa

Dlaczego ten kierunek?

• kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej otrzymał w 2017 roku wyróżnienie "Studia z przyszłością", (obok logo)
  • w Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017, kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji WZ PW uplasował się na 3 miejscu, (http://www.engineering.perspektywy.pl/ranking/zarzadzanie-i-inzynieria-produkcji)
  • na naszym Wydziale zajęcia prowadzone są przez wybitnych, doświadczonych naukowców oraz młodą i prężnie działającą kadrę naukową,
  • współpracujemy z wieloma uczelniami zagranicznymi, dzięki czemu studenci mają możliwość odbywania studiów za granicami Polski w ramach programu Erasmus+,
  • współpracujemy z licznymi podmiotami zewnętrznymi z biznesu i administracji publicznej w zakresie organizacji wykładów, seminariów, praktyk i staży dla studentów,
  • na II stopniu studiów jest możliwość uzyskania podwójnego dyplomu Politechniki Warszawskiej oraz University of Houston - Clear Lake,
  • zajęcia prowadzone są w różnorodnych formach: projektów, paneli dyskusyjnych, ćwiczeń, warsztatów. Dbamy o to, żeby praktyka przeważała teorię,
  • dajemy możliwość udziału w licznych organizacjach studenckich oraz kołach naukowych, rozwijania swoich pasji i zdobywania nowych doświadczeń.
Argumenty Kierownictwa Wydziału Argumenty absolwentów Wydziału

Wiedza po studiach

• podstawy zarządzania
  • podstawy organizacji pracy
  • podstawy matematyki
  • podstawy ekonomii
  • podstawy finansów
  • podstawy inżynierii produkcji
  • podstawy prawa gospodarczego
  • podstawy projektowania systemów informatycznych
  • zastosowanie technologii cyfrowych w zarządzaniu

Umiejętności po studiach

• przeprowadzanie krytycznej analizy i oceny procesów zarządzania
  • wykonywanie analizy i oceny finansowej przedsiębiorstwa/organizacji
  • identyfikowanie, definiowanie, modelowanie, analiza i doskonalenie procesów produkcyjnych i biznesowych
  • zarządzanie projektami
  • zarządzanie portfelami projektów
  • analizowanie opłacalności projektów inwestycyjnych
  • wykorzystywanie do powyższych celów informatycznych narzędzi wspomagających

Kompetencje społeczne po studiach

• absolwent jest gotowy zarówno do pracy indywidualnej jak również pracy w zespole
  • absolwent myśli i działa w sposób przedsiębiorczy
  • absolwent jest gotowy do kreowania rozwiązań innowacyjnych
  • absolwent rozumie potrzebę rozwoju przez całe życie
  • absolwent stara się być społecznie odpowiedzialnym

Perspektywy zatrudnienia

od wielu lat Politechnika Warszawska zajmuje pierwsze miejsce w "Rankingu Szkół Wyższych".  Zarządzanie i Inżynieria Produkcji należą do jednych z najbardziej cenionych kierunków studiów. Po ukończeniu studiów na Politechnice Warszawskiej pracę bez problemu znajduje nawet 79% absolwentów.

Absolwent kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji jest przygotowywany do pełnienia różnych funkcji na średnim stopniu kierowniczym w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych, instytucjach sektora finansowego, a także w instytucjach administracji publicznej. W ramach realizowanej specjalności jest gotowy do pełnienia roli inicjatora i założyciela startup’u technologicznego (specjalność Przedsiębiorczość Technologiczna) lub specjalisty z zakresu zarządzania projektami IT (specjalność Inżynieria Cyfrowa).

Po zakończeniu studiów absolwenci Wydziału Zarządzania są w pełni przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. W wielu przypadkach rozpoczęcie działalności gospodarczej następuje już w trakcie trwania studiów.

SPRAWY FORMALNE

Profil studiów - ogólnoakademicki

Czas trwania studiów

• studia stacjonarne (dzienne) - 3,5 roku (7 semestrów)
  • studia niestacjonarne (zaoczne) - 3,5 roku (7 semestrów)

Obszar kształcenia - obszar nauk społecznych, obszar nauk technicznych oraz kompetencje inżynierskie

Organizacja zajęć

• zajęcia na studiach stacjonarnych mogą się odbywać od poniedziałku do piątku (15 tygodni w semestrze) w godzinach 7.30 - 20.00,
  • zajęcia na studiach niestacjonarnych odbywają się w trakcie zjazdów (10-12 zjazdów w semestrze), organizowanych w piątki (zwykle w godzinach 16.15 – 21.00) i w soboty (zajęcia trwają cały dzień),
  • program każdego przedmiotu studiów stacjonarnych i niestacjonarnych jest ujednolicony. Ze względu na zróżnicowaną liczbę godzin zajęć dydaktycznych, w przypadku studentów studiów niestacjonarnych wymagany jest zwiększony wkład pracy własnej.

Program kształcenia

IT W ZARZĄDZANIU:

5) Projekt architektury korporacyjnej

Uzupełniający 2

TECHNICZNE WSPARCIE MARKETINGU I SPRZEDAŻY:

6) Projekt internetowego systemu komunikacji i sprzedaży

ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI W IT:

6) Projekt środowiska technicznego zarządzania projektem

Moduły Obieralne Zakres wyboru
Obieralny 1 IT W ZARZĄDZANIU INNOWACJE I TECHNOLOGIE
Obieralny 2 KOMPETENCJE CYFROWE PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ TECHNOLOGICZNA
  Egzamin dyplomowy

Opłaty za studia niestacjonarne

2600 zł za semestr. Studia trwają 7 semestrów.

Jak zapisać się na studia?

1. Zarejestruj się w systemie rekrutacyjnym
  2. Wpłać 85 zł na nr konta, który zostanie podany na końcu procesu rejestracyjnego
  3. Złóż dokumenty w Biurze Obsługi Kandydatów:
    • Kserokopię dowodu osobistego (weź ze sobą oryginał do wglądu)
    • Kserokopię świadectwa dojrzałości (weź ze sobą oryginał do wglądu)
    • 2 zdjęcia - takie, jak do dowodu osobistego; z tyłu zdjęć napisz swoje imię, nazwisko i PESEL

Na rejestrację, przelew i złożenie dokumentów masz czas od 2 do 30 sierpnia br. Nie przegap terminów!