Certyfikacja IPMA Student dla kierunku Inżynieria Zarządzania Wydziału Zarządzania PW

W dniu 7 listopada 2018 roku podczas seminarium PM Edukacja nastąpił uroczysty odbiór świadectwa certyfikacji kierunku studiów Inżynieria Zarządzania na II stopniu studiów (studia magisterskie stacjonarne). Oznacza to, że realizując przedmioty z tego kierunku studiów student Wydziału Zarządzania PW jest przygotowany do podejścia do egzaminu IPMA Student, który jest często pierwszym krokiem rozwoju kariery w kierunku zarządzania projektami.

IPMA Student to program dedykowany studentom, którzy chcą nauczyć się, jak prawidłowo zarządzać projektem zgodnie z podstawowymi wymaganiami i standardami, zakończony egzaminem. W przypadku pozytywnego zakończenia egzaminu, student otrzymuje certyfikat IPMA Student. Program jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy na absolwentów znających podstawowe metody i narzędzia zarządzania projektami, gotowych do pracy w interdyscyplinarnych zespołach, zdolnych do rozwiązywania problemów i radzenia sobie z nietypowymi sytuacjami.

Do egzaminu certyfikacyjnego przystąpić mogą studenci lub absolwenci (po warunkiem przystąpienia do egzaminu IPMA-Student nie później niż rok od daty uzyskania dyplomu) studiów stacjonarnych II stopnia na kierunku Inżynieria Zarządzania, którzy uzyskali zaliczenie przedmiotów akredytowanych przez IPMA Polska oraz wniosą opłatę za egzamin na rzecz IPMA Polska. Certyfikat IPMA Student jest doskonałym przygotowaniem do kolejnej profesjonalnej certyfikacji: IPMA-D (Certified Project Management Associate).

Koordynatorem IPMA-Student Wydziału Zarządzania PW jest dr Małgorzata Waszkiewicz (Malgorzata.Waszkiewicz@pw.edu.pl), do której można się zwracać w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących programu.

„Jako posiadacz certyfikatu IPMA-Student stajesz się członkiem międzynarodowej profesjonalnej społeczności osób i organizacji realizujących projekty Young Crew i IPMA - międzynarodowy networking otwiera przed Tobą globalny rynek pracy” – IPMA Polska.