Goście z Hongkongu na warsztatach z naszymi studentami

fot. Ewelina Korzeniowska

Pierwszymi gośćmi, którzy odwiedzili nasz Wydział w 2018 r., byli studenci z The Chinese University of Hong Kong Business School.

W dniu 4 stycznia 2018 roku Wydział Zarządzania PW gościł grupę 24 studentów oraz 2 opiekunów z CUHK Business School, jednej z największych uczelni wyższych w Hong Kongu. Współorganizatorem kilkudniowej wizyty studyjnej grupy z CUHK było Centrum Stosunków Międzynarodowych.

Gości powitał dr inż. Grzegorz Kunikowski, Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Zarządzania PW. W trakcie pierwszej części spotkania zagraniczni studenci mogli zapoznać się z podejściem technologicznym do polskiego rynku finansowego – wykład na temat „Technologically about Finance - Poland as a place for FinTech 2.0” poprowadził dr inż. Marcin Kotarba. Następnie podczas krótkich warsztatów pt. „How to solve production management problems using computer modelling”, poprowadzonych przez dr inż. Cezarego Szweda, goście mieli okazję poznać praktyczne zastosowania modelowania produkcji do wspomagania decyzji menedżerskich.

Ostatnia część spotkania była poświęcona Design Thinking. Zagraniczni studenci poznali podstawy teorii Design Thinking oraz jej zastosowanie w praktyce. Goście zapoznali się również z celami Warsaw Design Factory PW. Następnie mieli okazję wraz ze studentami Wydziału Zarządzania PW wziąć udział w konkurencji Marshmallow Challenge, co było doskonałym ćwiczeniem, a jednocześnie zabawą. Część dotyczącą Design Thinking poprowadziła dr Małgorzata Waszkiewicz wraz z dr inż. Piotrem Pałką (Warsaw Design Factory/INFOX PW) oraz we współpracy ze studentami z Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego Wydziału Zarządzania PW.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć umieszczonej na Facebooku.

tekst: dr Małgorzata Waszkiewicz