Interneti et orbi. Relacja z VHack

Drużyna Politechniki Warszawskiej wróciła z Watykanu, gdzie brała udział w VHack - pierwszym hackatonie organizowanym przez Stolicę Apostolską. Zapraszamy do przeczytania relacji Weroniki Nurzyńskiej - menedżerki projektu.

W dn. 8–11.03 odbył się pierwszy w historii Vatican Hackathon na które nasza uczelnia dostała zaproszenie. 27 drużyn składających się ze studentów z 30 różnych krajów z całego świata zjechało się do Watykanu, żeby przez 36 godzin zmierzyć się z problemami i  stworzyć rozwiązania dla wykluczenia społecznego, dialogu międzyreligijnego, czy kwestii z uchodźcami i migracją.

Nasza drużyna w składzie:

1. Weronika Nurzyńska, Wydział Zarządzania – Project Manager,
  2. Natalia Trochonowicz, Wydział Architektury – Grafik,
  3. Maja Kabus, Wydział MiNI – Developer,
  4. Michał Starosta, Wydział EiTI – Developer,
  5. Daniel Obrębski, Wydział EiTI – Developer,

podjęła temat Dialogu międzyreligijnego. Stworzyliśmy platformę przeznaczoną dla rodziców i dzieci, na której można wymieniać swoje doświadczenia, znaleźć eventy różnych kultur czy pokazać dzieciom inne religię poprzez storytelling.

Podczas maratonu powstało ponad 2000 linijek kodu, stworzyliśmy również Business Model Canvas, żeby udowodnić, że nasza aplikacja ma potencjał biznesowy oraz zrobiliśmy projekt w którym pokazaliśmy, jak chcemy rozwijać naszą platformę w przyszłości, korzystając z nowych technologii np. takich jak wykorzystanie VR do storytellingu.

Podczas samego eventu mieliśmy okazje spotkać wiele osób ze świata technologii i biznesu, które sprawowały rolę mentorów podczas naszej pracy.  Mogliśmy konsultować się i inspirować ludźmi, którzy na co dzień pracują dla Google, Microsoftu, Salesforce i innych. Wśród mentorów znaleźli się również Polacy, w tym absolwent Wydziałów Zarządzania i EiTI – Maciej Mat Koper, który był naszą nieocenioną pomocą przy projekcie.

Atmosfera podczas wydarzenia była niesamowita. Nad naszymi projektami pracowaliśmy w hotelu o niesamowitym klimacie, pełnego przeróżnych dzieł sztuki. Był to niesamowity widok, kontrast pomiędzy sztuką i tym co nowe – technologią. Niezwykła atmosfera panowała również wśród uczestników wydarzenia. Przyjechaliśmy z innych kontynentów, krajów, różnił nas kolor skóry, religia, kultura. Potrafiliśmy jednak dzielić się swoją wiedzą i wymieniać doświadczenia. Było to naprawdę niezwykłe uczucie.

Tekst: Weronika Nurzyńska

Zapraszamy do obejrzenia galerii na Facebooku.