Machine Learning - co kryje się w opiniach klientów?

Biuro Karier PW oraz Procter & Gamble Poland zapraszają na webinar w ramach Akceleratora Kariery (projekt dedykowany wszystkim studentom i absolwentom Politechniki Warszawskiej):

"Machine Learning - co kryje się w opiniach klientów? Topic modeling w praktyce"

KIEDY: 16.04.2021 (piątek), 12:15-13:45

Webinar odbędzie się z wykorzystaniem platformy Google Colab. Zapisane osoby otrzymają link do spotkania dzień przed wydarzeniem.

Zapisy trwają do 15.04.2021 do godz. 12:00.

W programie:

• Uzyskacie informacje o tym czym jest Topic modeling;
  • Dowiecie się jakie są popularne metody (np. LDA, BERTopic) oraz ich zastosowania w praktyce biznesowej.

Do udziału w webinarze zapraszamy uczestników posiadających podstawową znajomość Pythona oraz dostęp do komputera i konta Google - w warsztacie będziemy korzystać z Google Colab.

Webinar poprowadzi Dariusz Kleczek

Kilka słów od prowadzącego:

W pracy zajmuję się znajdowaniem możliwości oraz budowaniem modeli do automatyzacji pracy przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Po pracy spędzam czas z 4-letnią córką. Kiedy się urodziła, postanowiłem zbudować aplikację, która będzie generować wiersze dla dzieci. Zacząłem wtedy studiować obszar NLP, który z czasem coraz bardziej mnie wciągał. W ciągu ostatniego roku wytrenowałem i opublikowałem model BERT dla języka polskiego (Polbert). Wykorzystałem go między innymi w wygranym konkursie Poleval 2020 do ujednoznacznianie znaczeń słów. Współorganizuję również spotkania praktyków NLP w ramach Polish NLP Meetup group.

Rejestracja na wydarzenie możliwa po zalogowaniu do platformy kariery Career Center.