O mowie nienawiści jak najspokojniej

Oddział Mazowiecki PTI i przyjaciele (w tym nasz Wydział) zapraszają na kwietniową edycję Klubu informatyka, która odbędzie się 17 kwietnia 2019 (wyjątkowo we środę!), w godzinach 18-21 na terenie wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (sala 107, 1 piętro).

Ten Klub nasz oddział organizuje we współpracy z międzynarodową organizacją ICANN. Będzie to jednocześnie VI edycja Internet Academy by ICANN. Jak przystało na organizację międzynarodową, tytuł klubu brzmi
globalnie: Hejt Speech w Internecie. Zagadnienie mowy nienawiści jest złożone i spotyka się z wielorakimi interpretacjami. Nic więc dziwnego, że roztrząsać tę kwestię będą regulatorzy rynku elektronicznego, prawnicy, dziennikarze i inni specjaliści od przekazu elektronicznego.
Spotkanie zainaugurują swoimi prezentacjami Dobromir Ciaś z EDGE NPD oraz Milena Górecka z UKE.
Po przerwie nastąpi dyskusja panelowa, podczas której wypowiedzą się:
Roman Kurkiewicz (dziennikarz), Artur Piechocki (prawnik), Dorota Grudzień-Barbachowska (UKE) oraz Kamil Basaj (działacz społeczny).

Przypuszczalne wątki dyskusji to prawo a wolność słowa, narzędzia do wykrywania mowy nienawiści, sankcje. Na pewno znajdzie się też czas na wypowiedzi osób spośród obecnej na sali publiczności.
Wstęp na Klub Informatyka Polskiego Towarzystwa Informatycznego jak zwykle jest wolny. Ze względów logistyczno-aprowizacyjnych Oddział Mazowiecki PTI prosi jednak o zgłoszenia (z podaniem liczby osób) pod adres omaz[at]pti.org.pl. Klub będzie filmowany. Wiąże się to z wyrażeniem przez uczestników Klubu zgody na wykorzystanie ich wizerunku w relacjach wideo, które można znaleźć w kanale PTI portalu Youtube, a także w portalu Oddziału Mazowieckiego PTI, w szczególności w informacjach noszących tag wideo.

Więcej informacji na stronie https://mazowsze.pti.org.pl/13,aktualnosci/article:304

Źródło: Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego