W dniach 4–8 maja 2025 r. pracownicy Wydział Zarządzania PW – dr inż. Justyna Smagowicz oraz dr inż. Cezary Szwed – odbyli wizytę studyjną na Univerza v Ljubljani / University of Ljubljana w Słowenii. Wyjazd zrealizowano w ramach grantu „Uruchomienie międzywydziałowego interdyscyplinarnego laboratorium zarządzania i inżynierii produkcji”, prowadzonego wspólnie z Wydział Mechaniczny Technologiczny PW
Zapraszmy do udziału w nadchodzącym seminarium pt. „Wiarygodność systemów informatycznych w dobie Sztucznej Inteligencji”, które odbędzie się jutro tj. wtorek, 13 maja o godz. 14:00 w Gmachu Głównym PW, sala 213.
Wydarzenie organizowane jest w ramach wspólnego projektu Wydziału Zarządzania i Wydziału Mechanicznego Technologicznego, realizowanego we ramach projektu Google Cybersecurity Seminars.
Dr inż. Marta Skierniewska i Dr inż. Katarzyna Skroban 17.04.2025 reprezentowały Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej na międzynarodowej konferencji naukowej pt. "Innowacje na rzecz zrównoważonej przyszłości–podejście holistyczne" w Akademii Techniczno-Artystyczej Nauk Stosowanych w Warszawie (ATA) z tematem "Równość w edukacji jako fundament zrównoważonego rozwoju–podejście holistyczne".
Dr inż. Marta Skierniewska 21.03.2025 reprezentowała Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej na międzynarodowej konferencji pt. "Bridging the Gap - How Tertiary Education Can Help To Bridge The Disability Employment Gap" zorganizowanej przez Organizację AHEAD w Dublinie w Irlandii z tematem "From Education to Employment: Turning Barriers into Opportunities". Dr inż. Marta Skierniewska otrzymała wyróżnienie od CEO AHEAD Dara Ryder za najbardziej naukową prezentację.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wizytę na naszym stanowisku na Pikniku Naukowym, zorganizowanym dnia 10 maja 2025 roku na Stadionie PGE Narodowym. Mimo niesprzyjającej pogody zainteresowanie eksperymentami z zakresu modelowania symulacyjnego, integracji wybranych technologii Przemysłu 4.0 czy możliwości budowy i wizualizacji 3D modelu symulacyjnego procesu produkcji rakiety kosmicznej było bardzo duże !!! Dziękujemy za Waszą ciekawość i ciepłe słowa, dzięki którym atmosfera była naprawdę gorąca :) Szczególnie cieszy fakt odwiedzin członków naszej społeczności Wydziału Zarządzania – studentów i absolwentów naszego Wydziału oraz pracowników :)
Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Pikniku Naukowego, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 maja 2025 roku, na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie.
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 23 kwietnia 2025 r. zmarł dr hab. Stanisław Łobejko, prof. SGH, wieloletni współpracownik i przyjaciel Wydziału Zarządzania PW.
Minister nauki i szkolnictwa wyższego powołał zespół ds. wzmocnienia transferu wyników badań naukowych. Tworzą go przedstawiciele spółek technologicznych, eksperci z zakresu transferu technologii, naukowcy z doświadczeniem na stanowiskach zarządczych oraz eksperci ekosystemowi w tym dr hab. Agnieszka Skala-Gosk, kierowniczka Zakładu Przedsiębiorczości i Innowacji Przedsiębiorczości i Innowacji Politechniki Warszawskiej.
W dniach 24–26 kwietnia 2025 roku w Sopocie odbyło się VI Sympozjum BPM, zorganizowane w ramach współpracy dwóch uczelni należących do Związku Uczelni im. Daniela Fahrenheita – Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu Gdańskiego.
W dn. 17.04.2025 mieliśmy okazję gościć na Wydziale Zarządzania Prorektora ds. Studenckich prof. dr hab. inż. Roberta Zalewskiego, który spotkał się z przedstawicielami Kolegium Dziekańskiego PW oraz Studentami Wydziałowej Rady Samorządu
W dniu 17 kwietnia 2025 r. w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się posiedzenie Zespołu do spraw wdrożenia Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/970 z dnia 10 maja 2023 r. w sprawie wzmocnienia stosowania zasady równości wynagrodzeń dla mężczyzn i kobiet za taką samą pracę lub za pracę o takiej samej wartości za pośrednictwem mechanizmów przejrzystości wynagrodzeń oraz mechanizmów egzekwowania. W spotkaniu, jako ekspert, uczestniczył Pan mgr Mirosław Wójcik, który zwrócił uwagę na problem jawności mechanizmów wartościowania pracy, a także jej istotnej roli w kontekście transparentności procesu planowania wynagrodzeń.
W dniu 24 kwietnia 2025 r. odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia certyfikatów „SAS – Warsaw University of Technology Academic Specialization in Visual Data Analysis”.
Gratulujemy 60 studentom, którzy z powodzeniem ukończyli program i mogli odebrać to międzynarodowe poświadczenie!
Dziekan oraz Rada Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej życzą zdrowych, wesołych Świąt Wielkanocnych, dobrego wypoczynku oraz wszelkiej pomyślności.
Dr hab. Agnieszka Skala-Gosk została redaktor naczelną czasopisma naukowego: Marketing Instytucji Naukowych i Badawczych MINIB [link: https://minib.pl/], którego wydawcą jest Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa.
Z radością informujemy, że siedmioro studentów Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej z sukcesem zdało egzamin certyfikacyjny IPMA (International Project Management Association) na poziomie PM Student.
W dniach 1–2 kwietnia 2025 roku w centrum konferencyjnym spółki „Stadion Narodowy” w Warszawie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. Methodology for Assessing the Risk of Disruption of Essential Services (Metodyka oceny ryzyka zakłócenia usług kluczowych). Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB), które przewodniczy Grupie Roboczej ds. Ochrony Ludności (PROCIV–CER) i odpowiada m.in. za zagadnienia związane z odpornością podmiotów krytycznych.
W semestrze letnim 2025 r. dr hab. Agnieszka Skala-Gosk przebywa na stażu naukowym w Chalmers University of Technology w Göteborgu (Szwecja). Staż odbywa się w Chalmers School of Entrepreneurship, która jest częścią Wydziału Zarządzania i Ekonomii tej uczelni.
W dniu 20.02 dr hab. Agata Pierscieniak zwiedzała radio Pakistan, rozgłośnię w Lahor. Była to niezwykła wizyta, w której Pani profesor zapoznała się z historią radia, poznała pracowników, technikę przygotowania programu. Wynikiem tej wizyty jest wywiad udzielony korespondentowi Radia Pakistan w Lahore Zunery Khalid, w którym podkreślono rolę radia w budowaniu świadomości społeczeństwa na różne tematy oraz gościnność, otwartość i życzliwość mieszkańców Pakistanu wobec turystów.
Celem porozumienia jest poszukiwanie efektywnych form wspólnego działania w obszarze naukowym i dydaktycznym, które pozwoliłyby wykorzystać potencjał naukowy i dydaktyczny obu Uczelni. Podjęta współpraca międzyuczelniana jest wyrazem przekonania, że współczesne realia wymagają kompetencji interdyscyplinarnych. Dzięki połączeniu wiedzy i umiejętności obu Uczelni łatwiej odpowiadać na nowe wyzwania i oczekiwania otoczenia.
W dniach 24.02–1.03 dr hab. Agata Pierścieniak, prof. uczelni, uczestniczyła w programie Erasmus Job Shadowing realizowanym w Comsats University Islamabad w Pakistanie.
Na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej zainaugurowano studia podyplomowe „Zarządzanie procesami i projektami w sektorze kolejowym”, stworzone przy wsparciu Polskich Kolei Państwowych S.A. oraz Związku Pracodawców Kolejowych.
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 lutego 2025 r. zmarł prof. dr hab. inż. Tadeusz Krupa, Dziekan Wydziału Zarządzania PW, Dziekan Wydziału Mechanicznego Technologii i Automatyzacji PW, Dyrektor Instytutu Organizacji Systemów Produkcyjnych, Członek Senatu Politechniki Warszawskiej, mentor, promotor, wychowawca i wspaniały człowiek.
Koniec semestru to zawsze czas na podsumowania i świętowanie sukcesów naszych studentów . A tu było co świętować. Finał już 8 edycji międzywydziałowego projektu interdyscyplinarnego mpiBIM realizowanego przez 45 studentów reprezentujących 4 wydziały Politechniki Warszawskiej.
Zapraszmy do udziału w 4 edycji konkursu Young Academic Award, organizowanego przez Światowy Sojusz Międzynarodowych Centrów Finansowych (WAIFC).
Politechnika Warszawska i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zostały wybrane do udziału w programie Google.org Cybersecurity Seminar. Łączny grant na działania wynosi 1 milion dolarów.