Zasady zaliczania przedmiotów
Przy zaliczeniach stosuje się następujące oceny i ich zapisy słowne:
Wystawienie oceny 2,0 jest równoznaczne z niezaliczeniem przedmiotu.
Zaliczenie przedmiotu powoduje przyznanie uczestnikowi liczby punktów ECTS przypisanych temu przedmiotowi.
Zasady rejestracji
Na studiach podyplomowych prowadzona jest rejestracja roczna. Słuchacz studiów podyplomowych musi uzyskać wszystkie wymagane zaliczenia z przedmiotów objętych planem studiów w ciągu jednego roku.
Warunki ukończenia studiów i uzyskania dyplomu
Ukończenie studiów podyplomowych następuje, gdy uczestnik:
a) uzyskał zaliczenia wszystkich przedmiotów przewidziane planem danych studiów;
b) złożył pozytywnie ocenioną przez opiekuna pracę końcową;
c) uzyskał pozytywną ocenę z obrony pracy końcowej, do której został dopuszczony po spełnieniu dwóch poprzednich warunków.
Obrona pracy końcowej odbywa się przed komisją egzaminacyjną, której skład ustala Rada Programowo-Naukowa. W skład komisji wchodzą co najmniej trzy osoby, w tym opiekun pracy dyplomowej. Sam egzamin ma formę seminarium naukowego, w którym biorą udział wszyscy słuchacze studiów podyplomowych i ich promotorzy oraz wykładowcy studiów podyplomowych. Seminarium ma charakter otwarty dla społeczności Wydziału Zarządzania PW i gości zaproszonych przez Radę Programowo-Naukową.
Przy określaniu oceny pracy końcowej oraz oceny z obrony pracy stosuje się oceny i ich zapis słowny jak w § 2 ust. 5.
Ustalenie oceny z obrony pracy końcowej oraz oceny i wyniku ukończenia studiów podyplomowych odbywa się na niejawnym posiedzeniu komisji. Komisja wystawia ocenę końcową na podstawie następujących czynników skorygowanych wskaźnikami udziału w ocenie końcowej, tak jak w przypadku studiów magisterskich w Politechnice Warszawskiej:
oraz uzgodnionych przez członków komisji:
Z ocen wystawionych przez poszczególnych członków komisji wyznaczana jest średnia arytmetyczna, która jest podstawą do ustalenia wyniku ukończenia studiów zgodnie z zasadą:
Zalecana liczebność grup zajęciowych
Limit miejsc na studia podyplomowe wynosi 50 osób, w tym minimalna liczba kandydatów konieczna do uruchomienia edycji studiów podyplomowych to 10 osób.
Zajęcia wykładowe, ćwiczeniowe towarzyszące wykładom oraz seminarium I mogą odbywać się dla ogółu słuchaczy studiów podyplomowych razem.
Zajęcia seminarium II mogą odbywać się w grupach do 8 osób.
Forma kontroli bieżących postępów studiowania
Kontrola bieżących postępów studiowania polega na: