Powiew wiosennej świeżości wniósł także świeżość i nowe pomysły na nasz Wydział oraz do Wydziałowej Rady Samorządu. Podejmowaliśmy rozmaite działania i angażowaliśmy się w wiele wydarzeń.
Maj jest miesiącem idealnym dla studentów – jest to miesiąc Juwenaliów. W ich ramach braliśmy udział, a często też współorganizowaliśmy, w koncertach i innych atrakcjach na Stadionie Syrenki 13 oraz 14 maja. Niedawno odbyły się także Juwenalia Płockie w Filii naszej Uczelni. Akademiki także świętują – za nami już Ustronalia, a teraz wyczekujemy Dni Babilonu, MikroRivenaliów, Studni, Żaczkonaliów i kilku innych…
Jednak życie studenckie to nie tylko takie zabawy i imprezy. I tak na przykład 14 maja reprezentacja Komisji Sportu i Turystyki pobiegła w Runmaggedonie, który był 6–kilometrowym wyzwaniem sportowym z dużą dawką błota i ekstremalnych przeszkód.
Tydzień później ta sama Komisja, we współpracy ze Studenckim Kołem Żeglarskim, zorganizowała Regaty o Puchar Rektora w ośrodku Wojskowej Akademii Technicznej nad Zalewem Zegrzyńskim. Mimo niesprzyjającej pogody uczestnicy wypłynęli na żaglach i wzięli udział w rywalizacji.
Obecnie przygotowujemy się na Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej 28 maja, na których będziemy reprezentować Uczelnię, nasz Wydział, Samorząd oraz Koła Naukowe i Organizacje, w których działamy, aby przyciągnąć do nich jak największe grono kandydatów, którzy mogą być zainteresowani studiowaniem na Politechnice, a także działalnością pozanaukową.
Niedawno zorganizowaliśmy także (z wydziałem MEiL) drugą edycję jednego z naszych ulubionych projektów – wyjścia na wrotki dla studentów.
12 maja z sąsiadującymi wydziałami zorganizowaliśmy legendarny Piknik Południa, który mógł odbyć się wreszcie po 3-letniej przerwie spowodowanej pandemią. Odwiedził nas na nim Prorektor ds. studenckich. Odbyły się koncerty i wiele innych atrakcji, a studenci mogli zawalczyć o Puchar Południa. W tym roku zdobył go WRS WZ.
Zorganizowaliśmy także Cykl Spotkań na naszym Wydziale, podczas którego studenci mieli okazję posłuchać wystąpień prelegentów opowiadających o takich ciekawych tematach, jak chociażby inwestowanie.
Na uwagę zasługuje także duży projekt - ЗА ВАШЕ І НАШЕ МАЙБУТНЄ | ZA PRZYSZŁOŚĆ WASZĄ I NASZĄ, który był tygodniowym cyklem warsztatów dla wszystkich zainteresowanych, ze szczególnym uwzględnieniem uchodźców z Ukrainy, zarówno dorosłych, jak i dzieci.
Na tym nie koniec, mimo zbliżającej się sesji i wakacji jesteśmy gotowi na nowe wyzwania, działamy w kolejnych projektach, aby życie studentów PW było jeszcze ciekawsze.