Opinie studentów

Paulina Pawłowska

Studia na Wydziale Zarządzania to przede wszystkim szansa. Studenci, którzy faktycznie upatrują swoją przyszłość w branżach powiązanych ściśle z zarządzaniem, takich jak HR, PR, Marketing czy też funkcje kierownicze, zdobędą tu podłoże teoretyczne, ale również rozwiną umiejętności praktyczne. Możliwość uczestnictwa w różnego rodzaju projektach interdyscyplinarnych i organizacjach sprawia, że ciągle się rozwijamy i stawiamy czoła nowym wyzwaniom. Zajęcia są prowadzone przez praktyków, którzy poza ogromem wiedzy jaki posiadają w danym obszarze, zarażają nas swoją pasją i sprawiają, że nauka staje się przyjemnością a my sami pragniemy stale ją pogłębiać. Wiedzę zdobytą podczas zajęć wykorzystuje obecnie pełniąc funkcję przewodniczącej Wydziałowej Rady Samorządu. Jestem Studentką drugiego roku Zarządzania. Gdybym miała po raz kolejny dokonać wyboru kierunku studiów, wybrałabym tak samo.

Aleksandra Tyburska

Wybrałam studia na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej, ponieważ wiedziałam, że dzięki temu nauczę się pracy z ludźmi, dobrego rozporządzania swoim czasem, a także umiejętności zarządzania różnymi przedsięwzięciami.
Studia na Politechnice są zupełnie inne niż na pozostałych uczelniach; dzięki nim mogę uczyć się teorii w połączeniu z tak ważną w przyszłości praktyką. Umiejętności zarządcze wykorzystuję także w pracy w Wydziałowej Radzie Samorządu, gdzie wspólnie z innymi tworzymy życie studenckie i osiągamy cele, pracując nad danymi projektami.
Studia to najlepszy czas w życiu do doskonalenia swoich umiejętności oraz rozwijania nowych. To dzięki studiom na WZ PW kandydaci stają się tymi osobami, o które będą zabiegać pracodawcy z wielu najlepszych przedsiębiorstw Polski i Europy o różnych specjalizacjach.

Krystian Papierowski

W liceum byłem w klasie z rozszerzoną matematyką, fizyką i chemią. Dzięki zdawanej maturze z rozszerzonej matematyki i fizyki miałem otwarte drzwi na prawie każdy kierunek na Politechnice. Jednak niemalże do samego końca rekrutacji na studia nie wiedziałem, który kierunek będzie dla mnie odpowiedni. Nie wyobrażałem sobie pracować w przyszłości w jakimś laboratorium czy jako „szalony naukowiec” (takie miałem osobiste wyobrażenia o niektórych kierunkach). Cały czas myślałem, żeby znaleźć taki kierunek studiów, który będzie łączył kompetencje inżynierskie z zarządzaniem. Poszukałem informacji na ten temat i znalazłem taki kierunek na dwóch wydziałach. Musiałem wybrać. Dzięki pomocy znajomych, którzy już studiowali na WZ, i porównaniu programów studiów, ostatecznie wybrałem Zarządzanie i Inżynierię Produkcji (obecnie Inżynierię Zarządzania) na Wydziale Zarządzania. Wiedziałem, że będzie to słuszny wybór, jeśli chcę połączyć naukę o zarządzaniu ze zdobywaniem kompetencji inżynierskich. Moją uwagę przykuły ciekawe przedmioty, które nie są przestarzałe, a wręcz dostosowane do obecnego rynku pracy i siatka studiów jest wciąż udoskonalana. Poznajemy wiele nowoczesnych narzędzi i programów, które są cenione przez przyszłych pracodawców. Prowadzenie zajęć nie sprowadza się tylko do teorii. Wielu prowadzących stara się wyjść poza schemat, urozmaicać prowadzone zajęcia i przekazywać wiedzę w ciekawy sposób.   Zainteresowały mnie również możliwości pracy i rozwoju po studiach, a także współpraca z wieloma firmami. Obecnie jestem studentem drugiego roku studiów inżynierskich Inżynieria Zarządzania i jestem zadowolony z dokonanego wyboru. W żaden sposób nie żałuję podjętej decyzji i nie zawiodłem się, jeśli chodzi o wyobrażenia na podstawie opisu, który można znaleźć w Internecie.

Asia Kosowska

Od zawsze marzyłam o studiach w Warszawie. Wybierając kierunek patrzyłam głównie na możliwości jakie mi daje. Chciałam, żeby zajęcia sprawiały mi przyjemność, żebym czuła, że ciągle robię jeden krok w przód. Ważne było dla mnie zróżnicowanie przedmiotów, ale także przeważająca praktyka, a nie teoria. Prezentacje, projekty, wyjątkowe wydarzenia, wyjazdy, aktywnie działający samorząd, ludzie z pasją, to wszystko, czego pragnęłam znalazłam w jednym miejscu. Dzisiaj z dumą mogę powiedzieć, że jestem studentką Politechniki Warszawskiej Wydziału Zarządzania.

Weronika Nurzyńska

Gdybym mogła wybrać jeszcze raz, na pewno nie zmieniłabym swojej decyzji i poszłabym na studia na Wydziale Zarządzania. Mój kierunek dostarczył mi zarówno wiedzy inżynierskiej, dzięki której rozumiem techniczne aspekty, jak i wiedzy specjalistycznej w zarządzaniu projektami. Studiowanie na Wydziale Zarządzania to nie tylko nauka, Wydział oferuje bardzo dużo inicjatyw studenckich, również międzynarodowych, dzięki którym można się rozwijać oraz poznać niesamowite osoby. Mi udało się wziąć udział i jednocześnie reprezentować Polskę z ramienia Wydziału, na Hackathonie w Watykanie. Dzięki czemu mogłam sprawdzić swoje umiejętności, poznać nowe technologie oraz spotkać liderów największych przedsiębiorstw takich jak Google, Microsoft czy Salesforce. Najbardziej cenię sobie to, że nasze studia to nie tylko wiedza teoretyczna. Wcześniej wiele rzeczy mogłam zastosować przy działaniach na rzecz Samorządu, teraz posiadaną wiedzę wykorzystuje na co dzień w pracy zawodowej. Moim zdaniem, studia na Wydziale Zarządzania kształtują niesamowitych liderów, którzy posiadają zarówno umiejętności miękkie i twarde. Z czystym sumieniem mogę polecić te studia każdemu, kto wiąże swoją przyszłość z stanowiskami menedżerskimi, bądź kierowniczymi.