Aktualności

Stypendium socjalne w zwiększonej wysokości na 10 miesiąc

Przypominamy, że do końca miesiąca można składać zaświadczenia o zamieszkaniu w akademiku lub innym obiekcie w wakacje aby dostać stypendium za lipiec. Sytuacja dotyczy tylko tych osób, które miały przyznane stypendium w zwiększonej wysokości na 9 miesięcy.

Zmiana godzin przyjęć

W czasie trwania sesji oraz w okresie wakacyjnym zmieniają się godziny przyjęć.

W dniach 10.06 – 21.06 oraz 08.07 – 19.07 Dziekanat ds. Studenckich będzie nieczynny. Karty obiegowe, porozumienia oraz inne dokumenty podbija w tym czasie pani Laura Bentlejewska w pokoju nr 5.

Za utrudnienia przepraszamy.

W dniu 30.05.2019 r. (czwartek) Dziekanat ds. Studenckich będzie nieczynny

Przypominamy, że w tym dniu odbywa się konferencja DEMIST'19, organizowana przez nasz Wydział, na którą Państwa serdecznie zapraszamy.

https://2019.demist.eu/

Stypendium im. inż. Mieczysława Króla na rok akademicki 2019/2020

Prorektor ds. Studenckich dr hab. inż. Janusz Walo, prof. uczelni przekazał informację, że do dnia 19 czerwca 2019 r. w Sekretariacie Prorektora ds. Studenckich (Gmach Główny pokój nr 112) można składać wnioski o przyznanie stypendium im. inż. Mieczysława Króla na rok akademicki 2019/2020.

A może trochę muzyki?

Drodzy muzycy!
Czy granie na instrumentach sprawia wam przyjemność, lubicie spędzać czas w doborowym towarzystwie, a może lubicie polski folklor i podróże dookoła świata?
Jeśli tak, zapraszamy w każdy poniedziałek i piątek w godzinach 18:00 - 21:00 do siedziby ZPIT PW, DS "Riviera" ul Waryńskiego 12! 
Nabory trwają do końca marca.

Informacja o stypendiach od nowego semestru. Termin składania wniosków 18.02-01.03

Wszystkie stypendia za miesiąc marzec i kwiecień prawdopodobnie zostaną wypłacone z wyrównaniem w kwietniu tak jak to miało miejsce ze stypendiami w październiku. Jednak dołożymy wszelkich starań aby stypendia zostały wypłacone jak najszybciej.Sytuacja taka jest uwarunkowana terminami w regulaminie. Prosimy o cierpliwość.

Zostań profesjonalistą z SAS

Firma SAS Institute jest największą na świecie prywatną firmą informatyczną, która jest czołowym liderem w zakresie analityki biznesowej według rekomendacji Gartner Inc. PW współpracuje z SAS od 1992 roku. Co najmniej kilkunastu absolwentów naszego Wydziału było lub jest w niej zatrudnionych. 

Oferty stażu w P&G

Do dnia 11.01.2019 przedłużony został termin zgłoszeń na spotkanie Future Female Leader in Product Supply
organizowane przez firmę Procter & Gamble.

Gratulujemy naszym Dyplomantom!

13 grudnia na uroczystym bankiecie wręczone zostały dyplomy dla laureatów XXI Edycji Konkursu Naukowego Towarzystwa Informatyki Ekonomicznej na najlepsze prace dyplomowe w dziedzinie informatyki ekonomicznej obronione w roku 2017. Wśród laureatów znalazło się 2 naszych Absolwentów: inż. Paweł Kaczmarski i mgr Witold Michalak. Serdecznie im gratulujemy!

Wszystkie decyzje stypendialne są gotowe do odbioru w pokoju nr 5

Przypominam, że wszystkie decyzje stypendialne należy odebrać do 7 grudnia (negatywne też).

Jak nasze zakupy wpływają na świat? Bezpłatne warsztaty.

Instytut Globalnej Odpowiedzialności we współpracy z Le Monde Diplomatique (edycja polska) zapraszają na bezpłatne warsztaty o sprawiedliwej elektronice i odpowiedzialnej konsumpcji i zakupach.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/257265008269864/

Link do informacji na naszej stronie: http://igo.org.pl/sprawiedliwa-elektronika-warsztaty

Podczas warsztatów wspólnie zastanowimy się, jak nasze zakupy wpływają na świat. Na przykład, czy kupno smartfona może wspierać konflikty zbrojne lub pozbawić kogoś domu? Kupno jednego pewnie nie, ale ile smartfonów lub komputerów do tego potrzeba? Co tak naprawdę oznacza odpowiedzialna konsumpcja i rozwój technologiczny?

Ponadto:

  • będziemy wydobywać na światło dzienne kwestie związane z kopalniami i minerałami konfliktu,
  • poznamy warunki pracy w fabrykach sprzętów elektronicznych i prześledzimy łańcuch ich produkcji,
  • porozmawiamy o tym, co my sami możemy zrobić aby więcej sprzętów wokół nas pochodziło ze sprawiedliwych źródeł: kto monitoruje sytuację w fabrykach i kopalniach, do jakich programów można przystąpić aby nie przyczyniać się do eskalacji negatywnych zjawisk na świecie i co mówi na ten temat prawo o zamówieniach publicznych.

Decyzje socjalne, socjalne zwiększone, specjalne, o zapomogi będą do odbioru od 15 listopada w pok. 5

Decyzję należy odebrać do końca listopada by otrzymać stypendium na konto bankowe.

Druga edycja mpiBIM wystartowała

Studenci kilku wydziałów Politechniki po raz kolejny łączą siły, by wspólnie zrealizować multidyscyplinarny projekt o wyjątkowej skali.

Ostateczne listy rankingowe

Ostateczne listy rankingowe zostały wywieszone przed pokojem nr 5.

Wysokości świadczeń przyznawanych z Funduszu Pomocy Materialnej dla Studentów PW w r.ak. 2018/2019

Działając na podstawie $ 2 ust. 15 „Regulaminu ustalania wysokości, przyznawania i wypłacania świadczeń pomocy materialnej dla studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej na rok akademicki 2018/2019” w porozumieniu z Samorządem Studentów PW, Rektor ustalił następujące wysokości świadczeń przyznawanych z Funduszu Pomocy Materialnej dla Studentów PW:

Dofinansowanie praktyk studenckich. Podania należy składać do 20.11 br. w Dziekanacie ds. Studenckich pok. 5

Student odbywający praktykę poza stałym miejscem zamieszkania i siedzibą Uczelni może ubiegać się o dofinansowanie poniesionych i należycie udokumentowanych kosztów zakwaterowania i dojazdów.

Wstępne listy rankingowe zostały opublikowane przed pokojem nr 5

Błędy na listach można zgłaszać do 29.10 br. do pani Eweliny Korzeniowskiej lub mailowo na adres student.wz@pw.edu.pl. Proszę korzystać ze skrzynki nr_albumu@pw.edu.pl

Wnioski o rozłożenie czesnego na raty w sem. zimowym r.ak. 2018-19

Wnioski o rozłożenie czesnego za semestr zimowy dostępne są już do pobrania.

Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków od października 2018 (r.ak. 2018/2019)

Wszyscy studenci, którzy chcą być objęci ubezpieczeniem od 1 października 2018 r. muszą opłacić składkę do 30 listopada 2018.

  • firma ubezpieczająca:       UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna
  • okres ubezpieczenia:        01.10.2018 - 30.09.2019
  • suma ubezpieczenia:        48 000 zł
  • składka roczna:                 39 zł

Wnioski o stypendia rektora (naukowe, sportowe), socjalne, specjalne i zapomogi będzie można składać od 1 do 15 października w pokoju nr 5

Nowe wnioski oraz regulamin będą dostępne na stronie: https://www.bss.ca.pw.edu.pl/

Wnioski o stypendia będą przyjmowane tylko na nowych drukach.

Przed złożeniem wniosku proszę zapoznać się z Regulaminem.

Kwota dochodu na osobę w rodzinie studenta uprawniająca do otrzymania stypendium wynosi: 1 050,00 zł

Stypendium im. inż. Mieczysława Króla na rok akademicki 2019/2020

Prorektor ds. Studenckich Pan dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW przekazał informację, że

do dnia 19 czerwca 2019 r.

w Sekretariacie Prorektora ds. Studenckich (Gmach Główny pokój nr 112) można składać wnioski o przyznanie stypendium im. inż. Mieczysława Króla na rok akademicki 2018/2019.

Informacje o zapomogach

1. Zapomoga może być przyznana studentowi, który z przyczyn losowych znalazł się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej.

Wnioski wraz z dokumentami należy składać w dziekanacie ds. studenckich pok. 5.

Przedłużenie wypłaty stypendiów dla osób, które miały wydane decyzje na 5 miesięcy lub mniej.

Osoby, które miały przyznane stypendium socjalne, socjalne zwiększone i stypendium specjalne na 5 miesięcy lub mniej mogą się ubiegać o jego przedłużenie pod warunkiem, że w pierwszych dwóch tygodniach nowego semestru (19.02 – 2.03) złożą wypełnioną pierwszą i drugą stronę wniosku. Stypendia bez złożonego wniosku nie zostaną przedłużone.