Od Mikro do Makro na Syrence

Od Mikro do Makro na Syrence

Serdecznie zapraszamy Studentów, Doktorantów i Pracowników wraz z pociechami na piknik edukacyjny Politechniki Warszawskiej.

Politechnika Warszawska i Fundacja Zwalcz Nudę połączyły siły przy organizacji jednego z największych, rodzinnych wydarzeń w Warszawie. Dzięki współpracy, w tym roku XIII edycja Warszawskiego Pikniku Rodzinnego jest organizowana wraz z politechnicznym Piknikiem Edukacyjnym „Od MIKRO do MAKRO”. Wydarzenie odbędzie się 14 kwietnia 2019 r. na Stadionie Syrenki Politechniki Warszawskiej, przy ul. Batorego 10a, w godzinach 12:00-17:00.

W tym roku na uczestników Warszawskiego Pikniku Rodzinnego – „Od MIKRO do MAKRO” będzie czekać m.in. Strefa Młodego Inżyniera, na której studenci z 10 kół naukowych Politechniki Warszawskiej będą prezentować najmłodszym tajniki chemii, fizyki, matematyki i innych nauk technicznych. W naukowej strefie będzie można zobaczyć m.in. futurystyczny pojazd prototypowy o minimalnym zużyciu paliwa – Kropelkę 2.0, przyjrzeć się z bliska robotom pełzającym, zobaczyć, na czym polega działanie drukarek 3D, wprowadzić w ruch lewitujący wagonik, a także zobaczyć symulator spawania. Nie zabraknie też kuchni molekularnej z ciekłym azotem w roli głównej.

Więcej informacji o atrakcjach podczas pikniku na stronie: https://www.pw.edu.pl/Uczelnia/Aktualnosci/Warszawski-Piknik-Rodzinny-Od-MIKRO-do-MAKRO

Plakat pikniku na Syrence 2019