Od pomysłu do projektu biznesowego – jesienna edycja

Do programu szukamy osób i zespołów studentów Politechniki Warszawskiej, którzy chcą popracować nad pomysłem na usługę lub produkt. Oferujemy warsztaty, wsparcie ekspertów oraz networking.

Wszystkie spotkania będą miały miejsce w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, przy ul. Rektorskiej 4.

Uczestnikom zapewniamy przerwy kawowe i lunch w trakcie każdego spotkania

Proponujemy udział w kursie pozwalającym na rozwój nowego produktu lub usługi, weryfikację jego poszczególnych założeń oraz budowę pierwszego prototypu. Proces preinkubacji zaplanowany jest na osiem 6-godzinnych spotkań, w trakcie których uczestnicy zdobędą również wiedzę dotyczącą zakładania oraz prowadzenia własnej firmy, budowania modelu biznesowego czy strategii marketingowej.

Co zyskasz:

• udział w zajęciach warsztatowych (8 spotkań)
  • dostępność mentorów Inkubatora Innowacyjności Politechniki Warszawskiej
  • dostęp do powierzchni ININ PW w trakcie trwania edycji (praca w grupach w dodatkowych terminach)
  • w przypadku pozytywnej weryfikacji projektu, możliwość kontynuacji prac po założeniu działalności gospodarczej - w ramach Inkubacji ININ PW
  • pierwszeństwo udziału w wydarzeniach organizowanych przez ININ/CZIiTT PW
  • networking

Wymagania:

• do edycji autumn edition #2 rekrutujemy osoby i zespoły (1-6 osób)
  • uczestnicy – studenci stacjonarni Politechniki Warszawskiej (4 ostatnie semestry studiów I stopnia lub II stopień studiów)
  • zobowiązanie do pracy poza spotkaniami (konieczne jest przyjście „przygotowanym” na kolejne spotkania)
  • zobowiązanie do zachowania w tajemnicy szczegółów rozwijanych w programie projektów

Harmonogram:
- Wprowadzenie
Omówimy plan działania na najbliższe tygodnie. Uczestnicy zaprezentują swoje projekty. Wykład wprowadzający. Networking

- Triada: Klient – Problem – Rozwiązanie

- Mentoring
Będziesz miał okazję spotkać się z ekspertami (obszary: marketing, sprzedaż, walidacja MVP, strategie patentowe, budowanie BMC itp.) i skonsultować poszczególne komponenty swojego projektu.

- Budowa Modelu Biznesowego - Business Model Canvas
Porozmawiamy o proponowanych produktach i wartości, jaką oferują. Zidentyfikujesz potrzebę rynku, jego segmenty oraz potencjalnych klientów. Omówimy pomysły na dystrybucję produktu oraz proces budowania relacji z partnerami. Nauczysz się, jak budować strategię sprzedaży i strategię cenową. Dowiesz się, jakie zasoby są konieczne do uruchomienia projektu, oraz jak zbudować stronę kosztową rozwijającego się biznesu.

- Tworzenie prototypu
Przeprowadzimy Cię przez proces myślenia projektowego. Zaczniemy od zbadania potrzeb klienta, następnie zdefiniujemy potrzebę. Po etapie generowania pomysłów przystąpimy do wykonania prototypów. Cały proces zamknie testowanie w środowisku użytkownika.

- PITCH
Poznasz niezbędne elementy prezentacji inwestorskiej oraz przygotujesz własne wystąpienie.

- Expert Day
Prezentacja projektów przed ekspertami

Jeżeli chcesz wziąć udział w jesiennej edycji, napisz do nas: inkubator.cziitt@pw.edu.pl lub zadzwoń: tel. 22 234 14 30.

Terminy spotkań:
23.10, 25.10, 30.10, 8.11, 15.11, 20.11, 23.11, 27.11; godz. 9.00-15.00

Projekt „NERW PW. Nauka – Edukacja – Rozwój – Współpraca” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.