Mateusz Popończyk trzeci w Pucharze Polski w wyścigach motorowodnych

Student drugiego roku Zarządzania i Inżynierii Produkcji na Wydziale Zarządzania – na podium w Pucharze Polski 2017 w wyścigach motorowodnych po obwodzie. Serdecznie gratulujemy!

Mateusz Popończyk - bo o nim tu mowa - ma już na koncie parę pokaźnych sukcesów między innymi 4 miejsce w Mistrzostwach Świata. "Zacząłem trenować w wieku 12 lat, najpierw młodzieżówka, obecnie klasa dla dorosłych. To piękny i bardzo widowiskowy sport, który w Polsce jest niestety bardzo mało popularny. Łodzie w klasie, w której startuje, rozwijają prędkość ok 90km/h, na wodzie to całkiem sporo." mówi o swojej pasji Mateusz. Warto również zaznaczyć, że każdą swoją łódź robił sam, ze wsparciem ojca. W zeszłym roku czwarty w Pucharze Polski, w tym roku trzeci - "Tak to prawda, z roku na rok doskonalimy bolid, a ja zdobywam niezbędne w tym sporcie doświadczenie, to głównie dzięki niemu się wygrywa".

Mateuszowi życzymy powodzenia w przyszłym sezonie i trzymamy kciuki za następne sukcesy, również te uczelniane.