X-lecie WZ pod opieką muz

X-lecie WZ pod opieką muz

Kaliope i Talia patronowały obchodom X-lecia Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej, gdyż to w Teatrze Syrena Pracownicy, Doktoranci i Przyjaciele jednostki świętowali jej okrągłą rocznicę.

Budynek sceny na Litewskiej nie był jednak tylko punktem zbornym dla zaproszonych. Gwoździem programu była sztuka na podstawie kryminału Agathy Christie "Pajęcza sieć" w reżyserii Wojciecha Malajkata. W rolach głównych wystąpili m.in. Magdalena Wójcik, Piotr Polk i Piotr Szwedes. Intryga zawiązywała się pośród elementów elementów scenografii autorstwa zdobywcy Oskara, Allana Starskiego.

Jednak zanim wzniosła się kurtyna, głos zabrał dr hab. inż. Janusz Zawiła-Niedźwiecki, prof. PW. Dziekan przedstawił korzenie Wydziału (wykiełkowane prawie przed wiekiem z Katedry Zasad Organizacji Pracy i Przedsiębiorstw Przemysłowych) oraz plany rozwoju w niedalekiej przyszłości. Przyszła też chwila wzruszenia - podziękowanie dla byłych i obecnych pracowników Wydziału, za wspólne budowanie naszej społeczności i wytrwałą pracę naukową i dydaktyczną.

Prof. Szmidt w Teatrze Syrena

Następnie światło jupitera padło na JM Rektora Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. inż. Jana Szmidta. Rektor mówił o trudnych chwilach w historii Wydziału, o jego przyszłości, ale też o jego tożsamości i funkcji, którą pełni w Politechnice. Nie ma uczelni technicznej bez dobrego kształcenia ekonomicznego. Wydział Zarządzania jest miejscem, gdzie taka synergia powstaje.

Pozostaje nam tylko życzyć co najmniej kolejnych stu lat działalności.