DUCK - Seminarium projektu.

11 grudnia 2020 r. na Politechnice Warszawskiej odbyło się seminarium projektu DUCK - Data Understanding and Communication Knowledge and skills for Trainers and Teachers in VET and HE.

Spotkanie odbyło się online na platformie webex i uczestniczyli w nim nauczyciele, pedagodzy i inne zainteresowane osoby z różnych miejsc w Polsce.Wydział Zarządzania PW reprezentowali:

  • dr hab. Andrzej Wodecki, 
  • dr Magdalena Jasińska,
  • dr inż. Grzegorz Kunikowski.

Celem projektu jest opracowanie kursu online na temat rozumienia, analizy i komunikacji danych. Brak umiejętności komunikacji i wizualizacji danych, w tym brak znajomości podstawowych narzędzi do analizy danych, a następnie ich odpowiedniego prezentowania, stają się poważnymi problem dla współczesnego rynku pracy. Po raz kolejny potwierdziło się, że umiejętności analizy danych, krytycznego myślenia i prostej komunikacji trudnych rzeczy są naprawdę potrzebne! Tymczasem 3-modułowy kurs online, który powstał w ramach projektu jest już dostępny w angielskiej wersji językowej.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w najnowszym projektowym newsletterze: https://mailchi.mp/c552d846c3c3/introductory-course-on-data-understanding-and-data-communication-available. Obecnie trwają prace nad polską, hiszpańską i węgierską wersją językową. Wszystkie powinny być dostępne na początku przyszłego roku.

Zainteresowane osoby zachęcamy do śledzenia informacji na temat projektu i jego wyników na stronie internetowej https://www.dataunderstanding.eu/ oraz projektowym profilu na Facebooku https://www.facebook.com/duckerasmus/.