Festiwal Młodych Inżynierów na PW

Zapraszamy 24 września 2022 roku w godz. 10.00-15.00 do gmachu Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej. Na wszystkich, którzy myślą o zostaniu inżynierami, czekać będą eksperymenty, wyzwania i sprawności do zdobycia. Motywem przewodnim wszystkich atrakcji jest elektromobilność. Wstęp wolny!

Specjalnie na Festiwal Młodych Inżynierów siły połączyło pięć politechnicznych Wydziałów: FizykiInżynierii MateriałowejMechaniczny TechnologicznyMechatroniki oraz Zarządzania. Każdy z nich przygotował swoje zadania.

Jak to będzie wyglądać? W auli Gmachu Fizyki stanie pięć stanowisk. Odbędą się tam eksperymenty, pojawią naukowe łamigłówki i możliwość konsultacji ze specjalistami z różnych dziedzin, którzy odpowiedzą na pytania i wyjaśnią nawet najbardziej skomplikowane procesy.

Poziom trudności został pomyślany tak, żeby każdy, niezależnie od wieku, był gotów sprostać festiwalowym zadaniom. Przygotowaliśmy m.in.:

  • wyścigi LEGO Boost i przejażdżkę prawdziwym robotem,
  • mnóstwo robotów – kroczących i „produkcyjnych”,
  • składanie LEGO ciężarówek i rozgryzanie procesu produkcji,
  • wytwarzanie owocowo-warzywnego prądu i energii ze słońca i wody,
  • lewitację magnetyczną,
  • różne metody druku 3D,
  • grę w metale i rozpoznawanie najprawdziwszego złota.

Podczas wydarzenia będzie też można spotkać naszych studentów z kół naukowych, m.in. CMYK (pasjonaci poligrafii) i CIM (specjaliści od komputerowej integracji produkcji).

Pytania? Wątpliwości? Czekamy pod adresem www@fizyka.pw.edu.pl.

Więcej informacji o wydarzeniu na Facebooku.

Festiwal Młodych Inżynierów na PW odbywa się w ramach 26. Festiwalu Nauki w Warszawie. Nasi pracownicy i studenci przygotowali z tej okazji także wiele innych atrakcji, które zebraliśmy w tekście.