eLene4Life - zapisy na kurs MOOC

W ramach projektu eLene4Life - Learning and Interacting to Foster Employability, realizowanego na Wydziale Zarządzania, rusza otwarty kurs online (ang. MOOC - Massive Open Online Course) na temat wykorzystywania aktywnych metod uczenia w celu rozwijania u studentów umiejętności miękkich.

Kurs przeznaczony jest głównie dla nauczycieli akademickich, trenerów i projektantów dydaktycznych związanych ze szkołami wyższymi, którzy widzą konieczność rozwijania umiejętności miękkich u studentów i chcieliby ich w tym wesprzeć poprzez odpowiednie wplatanie aktywnych metod uczenia do nauczania swoich przedmiotów. Również nauczyciele, którzy już stosują takie metody na swoich zajęciach i angażują studentów w proces uczenia się mogą zainteresować się kursem, by jeszcze bardziej przemyśleć i ulepszyć swoje podejście w tym temacie.

Z kursu można się dowiedzieć jak aktywne metody uczenia skutecznie projektować i wdrażać w realizowanych przez siebie przedmiotach, tak aby dodatkowo wesprzeć rozwijanie umiejętności miękkich u studentów.

Kurs jest zaprojektowany w formule forum-based learning i poza materiałami zgromadzonymi na platformie (filmy, grafiki, pdfy itp.) opiera się na wymianie doświadczeń i dyskusjach pomiędzy uczestnikami. 

Informacje o kursie:

Nazwa kursu: Active learning for soft skills development

Język: angielski

Długość kursu: 7 tygodni

Kurs zostanie otwarty: 22 lutego 2021

Kurs zostanie zamknięty: 6 czerwca 2021

Koszt: bezpłatny

Limit uczestników: brak

Uwaga: kurs będzie otwarty przez 15 tygodni i w tym czasie należy go zrealizować. Można do niego dołączyć w dowolnym momencie. Kurs jest podzielony na 7 tygodni tematycznych, ale można go robić we własnym tempie w ramach okienka czasowego, w którym jest otwarty.

Każda osoba, która pomyślnie ukończy kurs, osiągając 60% (lub więcej) całkowitego wyniku otrzyma Certyfikat, który będzie do pobrania bezpośrednio ze strony internetowej.

Certyfikat można pobrać od razu po pomyślnym przejściu kursu bez konieczności czekania na zakończenie całej edycji.

Zapisy na kurs właśnie ruszyły! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!

Więcej informacji o kursie a także link do zapisów znajduje się pod tym adresem: 

https://www.pok.polimi.it/courses/course-v1:Polimi+SSD101+2021_M1/about