Logo Biuletynu Absolwenta WZ PW

Druga edycja konferencji Business Process Management Day 2024 odbyła się 17 maj 2024 w Warszawie w kampusie Politechniki Warszawskiej. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było Zarządzanie procesowe. Od teorii do pragmatyki. W konferencji naukowej wzięło udział 120 uczestników w trybie stacjonarnym oraz 150 uczestników  w trybie zdalnym reprezentujących środowisko akademickie i biznesowe.

Głównym celem konferencji jest systematyzacja wiedzy oraz wymiana doświadczeń z zakresu zarządzania procesowego, jak również wskazanie perspektyw rozwoju, zidentyfikowanie pojawiających się szans i zagrożeń. Wydarzenie jest próbą zaprezentowania metod i zasad implementacji zarządzania procesowego wobec zmieniających się warunków otoczenia i transformacji technologicznej, w tym wdrożenia elektronicznego zarządzania dokumentacją. Konferencja przyczynia się do zintegrowania środowiska procesowego, co ma pozytywny wpływ na transfer nowych rozwiązań, jak również budowanie świadomości myślenia i działania procesowego w przedsiębiorstwach, uczelniach wyższych oraz jednostkach administracji publicznej. Wynikiem realizowanych szerokich dyskusji jest publikacja.pt. Pragmatyka zarządzania procesowego, red. Naukowa A. Bitkowska, opublikowana w wydawnictwie TNOIK,2024  w której refakcjami  naukowo-praktyczne wyraziło bisko 100 autorów.

Kadencja 2020-2024 dobiega końca. Funkcję Dziekana Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej pełnił dr hab. inż. Jarosław Domański. Dziekanem na lata 2024-2028 została wybrana  prof. dr hab. inż. Agnieszka Bitkowska.

Kadencja upłynęła pod znakiem wzmacniana znaczenia Wydziału na forum uczelni i w otoczeniu społeczno-gospodarczym, dostosowaniu programów studiów do zmieniających się uwarunkowań rynkowych oraz obchodów 100-lecia nauk o zarządzaniu w Politechnice Warszawskiej. Podejmowane inicjatywy miały na celu budowanie dodatkowej wartości Wydziału Zarządzania w Politechnice, budowanie wspólnoty oraz optymalizację kosztów i przychodów w sposób umożliwiający  osiągnięcie i utrzymanie dodatniego wyniku finansowego.

Przy okazji obchodów 100-lecia uprawiania nauk o zarządzaniu w PW została utworzona na stronie internetowej WZ zakładka "Tradycja" (https://wz.pw.edu.pl/Wydzial/Tradycja), a w niej umieściliśmy:

Business Process Management Day 2024

W celu wyrażenia zgody na otrzymywanie informacji o wydaniu nowego numeru Biuletynu Absolwenta Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej wypełnij formularz rejestracyjny:

Zarejestruj się

JM Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr. hab. inż. Krzysztof Zaremba w ramach cyklu wizytacji Wydziałów w dniu 5 czerwca 2024 r. odwiedził Wydział Zarządzania.

Podczas wizyty mieliśmy okazję pokazać Panu Rektorowi nasz Wydział, przedstawić jego strukturę i specyfikę, porozmawiać o aktualnie prowadzonych badaniach naukowych oraz zadać pytania od Społeczności WZ.

Na przełomie 2023 i 2024 roku rozpoczął funkcjonowanie fundusz inwestycyjny założony przez Politechnikę Warszawską i grupę menadżerów. Warsaw University of Technology Investment Factory (WUT IF) funkcjonuje w formie Alternatywnej Spółki Inwestycyjnej Spółki Akcyjnej, co wymaga obsadzenia organów takich jak: Zarząd, Rada Nadzorcza oraz Komitet Inwestycyjny i Rada Komitetu Inwestycyjnego.

Wydziałowi zależy na utrzymaniu kontaktów i dalszej współpracy z Absolwentami. Uważamy ich za cenne źródło praktycznej wiedzy i inspiracji dla obecnych i przyszłych studentów. Widzimy następujące możliwości włączenia się Absolwentów w aktywności naszego środowiska akademickiego: