Akademia Przedsiębiorczości Żabka Polska

Akademia Przedsiębiorczości to projekt badawczo-edukacyjny realizowany na zlecenie przedsiębiorstwa Żabka Polska. Jego celem jest opracowanie oraz wdrożenie modelu transformacyjnej edukacji dla franczyzobiorców, a następnie przez kolejne lata wspomaganie partnera w wykorzystywaniu tego modelu. Wydział Zarządzania wspólnie z partnerem branżowym Monika Ferreira I’Gs In Good Strategy pomagają największej sieci convenience w Polsce w rozwijaniu kompetencji menedżerskich i właścicielskich.

Bezpośrednimi efektami projektu są:

  • opracowany model transformacyjnej edukacji w Żabka Polska
  • usprawnienie wybranych procesów zarządczych
  • podniesienie kompetencji przedsiębiorczych wśród franczyzobiorców, których w Żabka Polska jest ponad 8 tys (na koniec 2022 roku)

 

W wyniku realizacji projektu dążymy do podniesienia poziomu zarządzania sklepami sieci (ponad 9 tysięcy sklepów w styczniu 2023 roku), co wpłynie na jakość świadczonych usług dla jej klientów. Szacuje się, że dziennie ze sklepów sieci Żabka korzysta ponad 2,5 mln. klientów.  

INFORMACJA O PROJEKCIE W MEDIACH:

1. Informacja prasowa Żabka Polska:

https://www.zabka.pl/biuro-prasowe/zabka-uruchamia-z-wydzialem-zarzadzania-politechniki-warszawskiej-program-certyfikacji-dla-franczyzobiorcow

2. Webinar Wiadomości Handlowych: Edukacja fundamentem rozwoju osób prowadzących własny biznes

https://www.youtube.com/watch?v=g5o6oiH9gDc

 

FOTORELACJA Z PROJEKTU:

1. Pilotażowe szkolenia z zakresu Przedsiębiorczości w siedzibie Żabka Polska w Krakowie (listopad 2022r.)

2. Szkolenie trenerów Żabka Polska w siedzibie Wydziału Zarządzania (marzec 2023 r.)