Festiwal Młodych Inżynierów

W ramach 26. Festiwalu Nauki w Warszawie, dnia 24 września 2022 roku odbył się Festiwal Młodych Inżynierów. Wydarzenie miało miejsce w gmachu Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej i zostało zorganizowane przez pięć Wydziałów PW: Fizyki, Inżynierii Materiałowej, Mechaniczny Technologiczny, Mechatroniki oraz Zarządzania. Nasz Wydział był reprezentowany przez członków Koła Naukowego SKN Manager oraz Wydziałową Radę Samorządu Studentów, w składzie: Aleksander Konikowski, Weronika Kot, Klaudia Prochacka, Katarzyna Pszczółkowska, Klaudia Urbaniak, opiekunów Koła – dra inż. Cezarego Szweda i dr inż. Justynę Smagowicz – oraz Prodziekana ds. Studenckich dra inż. Grzegorza Kunikowskiego.

Motywem przewodnim wydarzenia była elektromobilność. Na stanowisku Wydziału Zarządzania PW były przeprowadzane symulacje komputerowe z wykorzystaniem narzędzia Tecnomatix Plant SImulation, prezentacja gry produkcyjnej, badania nad możliwością usprawniania procesów produkcyjnych (z wykorzystaniem klocków LEGO), jak również łamigłówki w postaci tangramów, gry w kalambury, gry w jengę czy rozwiązywania zagadek szachowych. Za poprawne wykonanie zadania przyszli inżynierowie dostawali pieczątkę, poświadczającą zakres zdobytych umiejętności

W przygotowanych eksperymentach brali udział zarówno młodzi inżynierowie, z którymi spotkamy się (mamy nadzieję) za kilka lat na Wydziale, jak również ich opiekunowie, wspominając lata spędzone na studiach w Politechnice Warszawskiej.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z Festiwalu Młodych Inżynierów.