Konferencja z okazji inauguracji Centrum Projektowania Uniwersalnego Politechniki Warszawskiej

W dniu 22.10.2021 (piątek), w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, odbyła się Konferencja inaugurująca działalność Centrum Projektowania Uniwersalnego Politechniki Warszawskiej.

Centrum powstaje w ramach projektu "Politechnika Warszawska Ambasadorem Innowacji na Rzecz Dostępności". Podczas wydarzenia zaproszeni goście przybliżyli, jak działają podobne jednostki w innych miejscach a eksperci zewnętrzni, pracownicy i studenci PW mieli okazję opowiedzieć o swojej działalności na rzecz projektowania uniwersalnego, projektowania inkluzywnego i edukacji włączającej. Jest to przełomowy moment dla Politechniki Warszawskiej do zmian w zakresie ogólnopojętej dostępności.

Wydział Zarządzania był reprezentowany przez dr inż. Martę Skierniewską Eksperta ds. edukacji włączającej, która wygłosiła przemówienie pod tytułem "Edukacja włączająca studentów i doktorantów z niepełnosprawnościami w szkołach wyższych."

Szczegółowy program Konferencji jest dostępny TUTAJ.

"

"Wszystkiego najlepszego CPU, zmieniajmy Politechnikę Warszawską na dostępną dla wszystkich studentów, doktoratów i pracowników, zmieniajmy Polskę na dostępną."

dr inż. Marta Skierniewska

"