Niezbędnik Nowego Studenta WZ

Dostałaś/eś się na Wydział Zarządzania? Gratulacje! Przed Tobą fantastyczny czas wypełniony inspirującymi zajęciami z topową kadrą akademicką. Podobnie jak w zeszłym roku publikujemy nasz Niezbędnik, zaktualizowany o nowe informacje.

W systemie (lub na stronie Wydziału) widnieje informacja, że zostałam/em przyjęty na studia na WZ. Co teraz?

• Zgłoś się do Dziekanatu ds. Studiów (pok. 104/105) z badaniami lekarskimi. Uwaga! Zanim wybiegniesz z domu przeczytaj kolejne punkty.

Jak otrzymać skierowanie na badania lekarskie?

• Skierowanie będzie do odbioru w Dziekanacie ds. Studiów od 28 września.

Kiedy mogę przyjść do Dziekanatu?

• Sprawdź godziny otwarcia w zakładce Wydział → Administracja wydziału wybierając odpowiedni dziekanat.

Na Wydziale znajdują się dwa Dziekanaty. Do którego mam przyjść ze swoją sprawą?

• Dziekanat ds. Studiów (pok. 104, 105) zajmuje się:
    • tokiem studiów (karty ocen, przynależność do grup, zaległości)
    • podpisywaniem umów i ankietami dla nowych studentów
    • wydawaniem i przedłużaniem legitymacji
    • dyplomowaniem
  • Dziekanat ds. Studenckich (pok. 5) zajmuje się:
    • stypendiami
    • podaniami o rozłożenie płatności na raty
    • ubezpieczeniami
    • uczestnictwem w procesie kwaterunkowym

Gdzie mogę zrobić badania?

• Lista placówek, gdzie niedopłatnie można zrobić badanie lekarskie na studia znajduje się pod tym linkiem. Naturalnie badania może przeprowadzić także dowolny lekarz medycyny pracy.

Kiedy dostanę indeks?

• Nie ma już indeksów. Oceny są wprowadzane do systemu elektronicznego, a samodzielnie drukujecie karty ocen z systemu.

Kiedy mogę przynieść wyniki badań lekarskich?

• W dniach: 27 i 28 września w godz. 13:00 do 16:00 oraz po 1 października.

Kiedy będę podpisywać umowę (w przypadku studiów niestacjonarnych)?

• Po rozpoczęciu roku akademickiego (np. w trakcie pierwszego zjazdu).

Gdzie znajdę plany zajęć (i plany zjazdów, jeśli zaczynam studia niestacjonarne)?

Gdzie sprawdzę, jakie przedmioty będę mieć na studiach?

• Te informacje zawierają Siatki studiów. Kliknij w menu Studia → Siatki studiów.

Kiedy zostanę zarejestrowany w systemie USOS?

• Studenci w systemie USOS zostaną zarejestrowani na początku października. Nie dotyczy to studentów studiów stacjonarnych I. stopnia - wy swoje konta w USOSie już macie. Jeżeli studiujecie zaocznie, musicie też oprócz umowy podpisać odbiór decyzji.

Na jakie konto wnieść opłatę za legitymację?

• Indywidualne numery kont na które będzie można wnieść opłatę za legitymację będą dostępne po zalogowaniu w systemie USOS (gdy konto będzie już aktywne - patrz punkt wyżej).

Gdzie i kiedy mogę zapisać się do grupy?

• Podział na grupy dziekańskie będzie widoczny, gdy student zostanie zarejestrowany w systemie USOS. Tamże też będzie można zapisać się do grup.

A co z zajęciami wychowania fizycznego?

Kiedy i gdzie składać podania o rozłożenie czesnego na raty?

Kto pomoże mi rozszyfrować plan zajęć?

• To proste. Używamy trzyliterowych kodów grup. Poniższa tabela przedstawia oznaczenia skrótów literowych:
Skrót Znaczenie
I studia inżynierskie
L studia licencjackie
M studia magisterskie Zarządzanie
Mi studia magisterskie ZiIP
S studia stacjonarne
Z studia niestacjonarne

Na przykład: plan dla I. roku niestacjonarnych studiów licencjackich ma oznaczenie LZX-1, a dla I. roku studiów magisterskich ZiIP stacjonarnych - MiSX-1.

Niektóre z przedmiotów mają adnotację, że trwają np. od 3 do 11 tygodnia semestru. Harmonogram tygodniowy znajdziesz w zakładce Studia → Harmonogram roku akademickiego.

Zaczynam studia na I. roku. Jak się zapisać na zajęcia?

• Na I. roku (studiów dziennych i zaocznych) nie ma zapisów na zajęcia - wszystkie są obowiązkowe. Chodzimy na wszystkie zajęcia wymienione w planie.

Zaczynam studia stacjonarne I. stopnia. Kiedy mogę odebrać legitymację?

• Zapraszamy do Dziekanatu ds. Studiów 2 października o godz. 13:00. Koniecznie weźcie ze sobą potwierdzenie opłaty za legitymację - należy przelać 17 zł na indywidualny nr konta, który wyświetla się na waszym profilu USOS. Wtedy też zapoznacie się ze ślubowaniem i je podpiszecie. Pamiętajcie, że inauguracja jest w Gmachu Głównym (Pl. Politechniki 1), a Wydział znajduje się na ul. Narbutta 85.

Chcę dowiedzieć się jeszcze czegoś od innych studentów. Czy jest jakaś grupa na Facebooku?