To już ósma edycja konferencji DEMIST. Podobnie jak poprzednie edycje – jest spotkaniem świata nauki, biznesu i administracji. W tym roku światy te spotkały się w dniach 18-19 listopada. Szczegółowa agenda konferencji oraz nagranie obrad, dostępne jest na stronie demist.pw.edu.pl
Tematem przewodnim tegorocznej edycji były „Wyzwania transformacji cyfrowej”.
W konferencji wzięło udział ponad 120 uczestników w trybie zdalnym reprezentujących środowisko akademickie, biznesowe oraz administracji publicznej.
Tegoroczną konferencję otworzyła Dziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej Prof. dr hab. inż. Agnieszka Bitkowska wraz z Przewodniczącym Rady Naukowej DEMIST’24 dr hab. inż. Januszem Zawiła-Niedźwieckim, prof. PW. W ramach powitania uczestników podkreślono, że konferencja stała się platformą umożliwiającą stałą dyskusję o najważniejszych zjawiskach i kierunkach zmian na rynku cyfrowym oraz ich wpływie na przyszłość nauki i praktyki zarządzania.
Semestr zimowy był obfity w wiele ciekawych inicjatyw Wydziałowej Rady Samorządu. Rozpoczęliśmy od zorganizowania konkursu karaoke w Domu Studenckim Żaczek, we współpracy z wydziałami Politechniki Warszawskiej z kampusu południowego oraz DS Żaczek. Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością wśród studentów, co pozwoliło zintegrować kampus południowy i miło rozpocząć nowy semestr. W kolejnych miesiącach skupiliśmy się na organizacji szeregu inicjatyw.
Profesor Wiesław Maria Grudzewski był znaczącą postacią w historii obecnego Wydziału Zarządzania i wcześniej Instytutu Organizacji Systemów Produkcyjnych na Wydziale Inżynierii Produkcji. Pracę w Politechnice łączył z pracą w Szkole Głównej Handlowej. Trudno powiedzieć, która z tych uczelni była dla niego ważniejsza. W SGH pełnił bardziej eksponowane stanowisko, ale Politechnika Warszawska była kontynuacją jego wieloletniej pracy w Politechnice Wrocławskiej, gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery akademickiej do stanowiska dziekana Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego. W 1986 został powołany na stanowisko wiceministra w Urzędzie Postępu Naukowo-Technicznego i Wdrożeń, co spowodowało przeprowadzkę do Warszawy.
W celu wyrażenia zgody na otrzymywanie informacji o wydaniu nowego numeru Biuletynu Absolwenta Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej wypełnij formularz rejestracyjny:
Pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej, specjalizujący się w zastosowaniach sztucznej inteligencji w zarządzaniu. Posiada wiele lat doświadczeń w doradztwie informatycznym oraz tworzeniu i prowadzeniu start-up'ów technologicznych. Aktualnie koncentruje się na wykorzystaniu technologii generatywnych, w szczególności struktur wieloagentowych, w szeroko pojętym zarządzaniu operacyjnym i strategicznym.
Wydziałowi zależy na utrzymaniu kontaktów i dalszej współpracy z Absolwentami. Uważamy ich za cenne źródło praktycznej wiedzy i inspiracji dla obecnych i przyszłych studentów. Widzimy następujące możliwości włączenia się Absolwentów w aktywności naszego środowiska akademickiego: