Informacje o zapomogach

1. Zapomoga może być przyznana studentowi, który znalazł się przejściowo w trudnej sytuacji życiowej. Jako trudną sytuację życiową rozumie się sytuację, która negatywnie wpływa na sytuację materialną studenta.

2. Wniosek o zapomogę należy złożyć niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 3 miesięcy od daty zdarzenia uprawniającego do przyznania świadczenia. Wzór wniosku stanowi załącznik nr 8 do regulaminu (https://www.bss.ca.pw.edu.pl/Stypendia/Stypendia-z-Funduszu-Stypendialnego/Zapomoga)

3. Student może otrzymać zapomogę od pierwszego roku studiów, nie częściej niż dwa razy w roku akademickim.

4. Student nie może otrzymać zapomogi dwa razy z powodu tego samego zdarzenia.

5. Do zdarzeń, które uzasadniają wystąpienie studenta z wnioskiem o przyznanie zapomogi zalicza się w szczególności:

1) ciężką chorobę studenta lub członka jego rodziny;

2) śmierć najbliższego członka rodziny;

3) poważny uszczerbek majątkowy w rodzinie studenta wywołany siłą wyższą lub przestępstwem;

4) inne zdarzenie powodujące przejściowe pogorszenie sytuacji materialnej studenta.

6. Wniosek o zapomogę składa się w dziekanacie ds. studenckich wraz z odpowiednią dokumentacją, którą mogą stanowić w szczególności: akt zgonu, karta informacyjna leczenia szpitalnego, stosowne zaświadczenie lekarskie o przebytej chorobie lub nieszczęśliwym wypadku, imienne faktury potwierdzające wydatki związane ze zdarzeniem, zaświadczenia wydane przez uprawnione instytucje potwierdzające fakt zdarzenia.

7. Wysokość zapomogi ustalana jest indywidualnie w każdym przypadku na podstawie udokumentowanych kosztów poniesionych przez studenta.