Podsumowanie Tygodnia Nauki i Biznesu 2020

Liderzy międzynarodowych korporacji, młodzi przedsiębiorcy i eksperci w świecie nowych technologii. Właśnie takich gości mogli posłuchać studenci podczas 4. edycji Tygodnia Nauki i Biznesu na Wydziale Zarządzania PW.

Ponad 250 studentów wzięło udział w projekcie WRS Wydziału Zarządzania, który już na stałe zagościł na naszym wydziale. Na przeszkodzie nie stanęła zdalna forma wykładów – studenci wykazali się dużym zaangażowaniem i z entuzjazmem przyjęli prelegentów.

Pierwszym gościem TNB był Kamil Natil, szczerzej znany jako „Myku” – absolwent wydziału Architektury PW, autor jednego z największych profili w polskich mediach społecznościowych (blisko 2 miliony obserwujących) – Suchara Codziennego. Podczas wykładu studenci dowiedzieli się jak działa świat reklamy i dlaczego studia – nawet w tak niecodzienny zawodzie – stanowią bardzo ważną rolę.

Po reklamie komercyjnej przyszedł czas na reklamę marki osobistej – online i offline. Na taki właśnie temat prelekcję poprowadziła Teresa Bęben – Specjalistka HR z ING Polska. Studenci dowiedzieli się m.in. jak ważną rolę w rynku pracy odgrywa dziś Linkedin.

Kolejne spotkanie, dotyczące budowania zespołów pt. „Chcesz mieć rację czy relację – jak tworzyć efektywne zespoły” poprowadziła Beata Karwowska – Coach i specjalista Human Resources z KPMG. Studenci dowiedzieli się między innymi o tym, jakie typy osobowości współpracują ze sobą najlepiej.

Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć przedstawiciela jednej z najszybciej rozwijających się na świecie branży… czyli Karoliny Kałużyńskiej z agencji Gameset i jej wykładu na temat rynku gier komputerowych oraz rozwoju e-sportu.

Na spragnionych praktycznej wiedzy studentów czekało w środę coś naprawdę specjalnego – spotkanie z założycielami jednej z najbardziej rewolucyjnych restauracji fast food w Polsce – Kury Warzyw. Słuchacze poznali dzięki temu tajniki zakładania własnego biznesu i drogę – od posady w wielkiej korporacji do sieci własnych lokali.

Czwartek w całości wypełnili prelegenci firmy Atos Poland Global Services. Na początku Aleksandra Szydłowska oraz Dorota Duchnowicz-Ciesielska opowiedziały o tym jak powinno wyglądać pierwsze CV oraz jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej online. Następnie stery przejął Tomasz Swarzyński, który przedstawił życie Project Managera w IT.

Podczas TNB nie mogło zabraknąć takiego tematu jak cykl rozwoju produktu. Monika Wroniszewska z DANONE pokazała studentom jak rozwinąć pomysł i zadbać, aby stał się produktem.

Na sam koniec studenci mogli poznać przedsiębiorcę, założyciela jednej z największych społeczności internetowych, a obecnie lidera zespołu w PwC Polska. Arvind Juneja opowiedział o swojej długoletniej ścieżce rozwoju, pogoni za marzeniami i zmieniającym się rynku pracy.

Autor tekstu: Artur Nalepko z Wydziałowej Rady Samorządu Studentów WZ.