Zjazd absolwentów z okazji 100-lecia NoZ w PW

Stylizowane logo WZ

W dniu 10 listopada 2023 r. odbyły się dwa wydarzenia. Pierwsze to uroczyste zakończenie obchodów 100-lecia Nauk o Zarządzaniu w Politechnice Warszawskiej, drugie zaś - Zjazd Absolwentów studiów menedżerskich. Organizatorem Zjazdu Absolwentów i zakończenia obchodów 100-lecia Nauk o Zarządzaniu w Politechnice Warszawskiej była Wydziałowa Rada Samorządu Studentów. Koordynatorkami wspomnianego przedsięwzięcia były Wiktoria Wachnicka i Gabriela Szumowska. Obecnie są one już absolwentkami naszego Wydziału, jednak pomimo przygotowań do obrony prac inżynierskich znalazły czas na przygotowanie i przeprowadzenie całego Zjazdu. Należy również podkreślić zaangażowanie całej Wydziałowej Rady Samorządu.

Jako pierwszy głos zabrał Dziekan Wydziału WZ PW dr hab. inż. Jarosław Domański, który przywitał gości, a następnie opowiedział historię Wydziału.

Następnie dr hab. inż. Anna Kosieradzka, prof. uczelni, w obszernym wystąpieniu szczegółowo przedstawiła sylwetkę Karola Adamieckiego, praktyka i naukowca oraz jego związki z Politechniką Warszawską. Opowiedziała m.in. o historii powstania harmonogramu, który jest najbardziej kojarzony z osobą Profesora.

Konkurs wiedzy. Kolejną częścią programu był konkurs wiedzy o profesorze Karolu Adamiecki przeprowadzony w konwencji elektronicznego sprawdzianu. Biorący udział za pomocą telefonów komórkowych odpowiadali na przygotowane pytania. Uczestnicy mierzyli się z niełatwymi pytaniami, a ich trudność stopniowo wzrastała, podobnie jak emocje na sali. Zwycięzcami okazali się studenci Wydziału Zarządzania: mgr inż. Krystian Papierowski (od niedawna także doktorant PW), Rafał Pyżalski oraz Bartosz Chmiel. Panowie w końcowej części wyraźnie zdominowali pracowników i absolwentów. Pytania dotyczyły aktywności Profesora na Politechnice (jakie przedmioty wykładał, w którym roku założył Katedrę Zasad Organizacji Pracy i Przedsiębiorstw Przemysłowych na Wydziale Mechanicznym), życia prywatnego (z jakim miastem był związanych we wskazanym okresie życia) oraz osiagnięć, z których jest najbardziej znany (np. jakie były elementy teorii harmonizacji).

W przerwie uroczystości uczestnicy mogli obejrzeć postery prezentujące dorobek profesora Karola Adamieckiego oraz współczesne kontynuacje tego dorobku w pracach naukowo-badawczych i publikacjach pracowników Wydziału Zarządzania.

Po przerwie na uczestników czekał pokaz mody studenckiej oraz turniej „Jeden z dziesięciu”.

Pokaz mody. Podczas pokazu mody zaprezentowane zostały m.in. okazjonalne koszulki i bluzy, które na przestrzeni 15 lat projektował WRS. Stroje przede wszystkim nawiązywały do wydarzeń organizowanych przez Wydziałową Radę Samorządu. Pojawiły się między innymi koszulki wyjazdów zerówkowych z 2009, 2011 i 2022 roku. Dodatkowo zaprezentowany został krój bluz zakładanych przez studentów w kolejnych latach istnienia Wydziału. Wszystkie zawierały logo WRS. Pokazowi towarzyszyły komentarze przypominające ważne i mniej ważne, ale zabawne wydarzenia, którymi wszyscy żyli w czasie użytkowania prezentowanej odzieży.

Jeden z dziesięciu. W turniej „Jeden z dziesięciu” uczestnicy odpowiadali na pytania związane z Wydziałem, uczelnią i wiedzą z zakresu zarządzania. Czy pytania były trudne? Oceńcie sami, przykłady:

• Co to jest PKD?
  • Co oznacza KPI?
  • Jakie kierunki studiów są na Wydziale Zarządzania PW?
  • Jak nazywa się obecny Dziekan Wydziału Zarządzania?
  • Do jakiej kwoty nie trzeba prowadzić uproszczonej ewidencji sprzedaży przy działalności nierejestrowanej?

Należy zauważyć, że zakres był bardzo szeroki. W naszej ocenie były niełatwe, a długa rozgrywka świadczyła o szerokiej wiedzy uczestników. Cóż, to nasi Absolwenci, a dla niech nie ma trudnych zadań, a „niemożliwe staje się wyzwaniem”. Wygrali najlepsi. Gratulujemy!!!

Uczestnicy dobrze się bawili i niewątpliwie było to zasługą inwencji Organizatorów, czyli Wydziałowej Rady Samorządu Studentów Wydziału Zarządzania PW.

Dziękujemy również sponsorom, którzy wsparli organizację wydarzeń. Należy wymienić Bank Gospodarstwa Krajowego, głównego Sponsora Obchodów 100-lecia NoZiJ w Politechnice Warszawskiej oraz następujących firm: the White Bear Coffee, Stolica lodów i pączków, Subway, To To Pho, Pijalnia Ziół - Dary natury, Pizza przy Politechnice, Manekin, Komodo, FLIS, Dobro&dobro cafe.

Obchody 100-lecia nauk o zarządzaniu

Obchody 100-lecia nauk o zarządzaniu w Politechnice Warszawskiej rozpoczęły się jeszcze 20 grudnia 2022 roku uroczystym posiedzeniem Rady Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej inaugurującym rok obchodów. W ramach 100-lecia odbył się szereg wydarzeń:

• Konferencja Business Process Management 2023 (V 2023),
  • Konferencja Współczesne problemy rozwoju gospodarczego. Sektor publiczny wobec wyzwań XXI w. KNE PW Płock (V 2023),
  • Uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej profesorowi Karolowi Adamieckiemu (V 2023), a przy tej okazji otwarcie Wystawy posterowej prezentującej dorobek profesora Karola Adamieckiego oraz współczesne kontynuacje tego dorobku w pracach naukowo-badawczych i publikacjach pracowników Wydziału Zarządzania (V 2023),
  • Konferencja wyjazdowa WZ i RND PW (IX 2023),
  • Studenckie wydarzenie Tydzień Nauki i Biznesu na WZ PW (XI 2023),
  • Spotkanie studentów, pracowników i absolwentów WZ (XI 2023).

Grzegorz Kunikowski, Patryk Syga