Logo Biuletynu Absolwenta WZ PW

W dniu 10 listopada 2023 r. odbyły się dwa wydarzenia. Pierwsze to uroczyste zakończenie obchodów 100-lecia Nauk o Zarządzaniu w Politechnice Warszawskiej, drugie zaś - Zjazd Absolwentów studiów menedżerskich. Organizatorem Zjazdu Absolwentów i zakończenia obchodów 100-lecia Nauk o Zarządzaniu w Politechnice Warszawskiej była Wydziałowa Rada Samorządu Studentów. Koordynatorkami wspomnianego przedsięwzięcia były Wiktoria Wachnicka i Gabriela Szumowska. Obecnie są one już absolwentkami naszego Wydziału, jednak pomimo przygotowań do obrony prac inżynierskich znalazły czas na przygotowanie i przeprowadzenie całego Zjazdu. Należy również podkreślić zaangażowanie całej Wydziałowej Rady Samorządu.

Niedawno zakończyliśmy pierwszy semestr, który był obfity w wiele wydarzeń, w których studenci naszego wydziału mieli okazję uczestniczyć miło spędzając czas, ale również poszerzając swoją wiedzę.

Jednym z takich wydarzeń organizowanych przez nasz WRS były Dni Nauki i Biznesu, które miały na celu poszerzyć wiedzę studentów na praktyczne tematy oraz przybliżyć świat biznesu. Współpraca z różnymi firmami i ekspertami pozwoliła studentom odkryć fascynujące aspekty biznesu, czerpiąc przy tym cenną wiedzę i doświadczenie.

Cykl sześciu konferencji naukowych

„Sukcesy i wyzwania w naukach o zarządzaniu i jakości. Od tradycji do współczesności”.

W latach 2017-2023 Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej z Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej zorganizowali tytułowy cykl konferencji poświęcony dorobkowi polskich klasyków nauk o zarządzaniu oraz współczesnym ich kontynuacjom. Partnerstwo obu uczelni ma charakter ideowy związany z osobą profesora Karola Adamieckiego uznawanego za ojca nauk o zarządzaniu w polskiej nauce.

DEMIST'23 Dzień 2

W celu wyrażenia zgody na otrzymywanie informacji o wydaniu nowego numeru Biuletynu Absolwenta Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej wypełnij formularz rejestracyjny:

Zarejestruj się

DEMIST'23 Dzień 1

W tym eseju chciałbym powrócić do swojej wielkiej zawodowej przygody, jakiej doświadczyłem w latach 1991-1999 pracując na Giełdzie Papierów Wartościowych, w jej „heroicznym” okresie rozwoju, symbolicznym dla kształtowania odrodzonego po 52 latach polskiego rynku kapitałowego.

Sygnał do wyjścia naprzeciw przygodzie miał niepozorną formę mikroskopijnego ogłoszenia w nieistniejącej już gazecie „Życie Warszawy” – Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zatrudni informatyka ze znajomością języka francuskiego.

Wydziałowi zależy na utrzymaniu kontaktów i dalszej współpracy z Absolwentami. Uważamy ich za cenne źródło praktycznej wiedzy i inspiracji dla obecnych i przyszłych studentów. Widzimy następujące możliwości włączenia się Absolwentów w aktywności naszego środowiska akademickiego: