Z życia braci studenckiej

Zimową porą zbliżamy się już do końcówki pierwszego semestru roku akademickiego 2022/23. Cóż to były za miesiące!

Zaczęliśmy bardzo intensywnie, chcąc powitać szczególnie nowych studentów w Politechnice, a zwłaszcza na naszym Wydziale. Z tej okazji Wydziałowa Rada Samorządu zorganizowała we wrześniu minionego roku, we współpracy z WRS MEiL, zerówkę w Pieckach. Świeżo upieczeni studenci wraz z nowo poznanymi kolegami mieli także przyjemność bawić się na corocznej, największej imprezie, jaką są Centralne Otrzęsiny Świeżaków. Wydarzenie odbyło się 7 października w Klubie Stodoła i było połączone z występem znanego młodzieży artysty – Jacusia ...

W klubie nie zabrakło atrakcji takich jak Tor Otrzęsinowy i tańców do białego rana. Natomiast szczególnie z myślą o studentach naszego Wydziału zorganizowaliśmy również Otrzęsiny w Klubie Cubano we współpracy z WRSami WCh oraz WEiTI. Zwieńczeniem tych wydarzeń był 21 października nasz tradycyjny wyjazd integracyjny do Soczewki pod Płockiem. Skierowany był szczególnie do studentów z WZ, WIM oraz WIChiP.

Po tak dobrze rozpoczętym roku, gdy nasi studenci mogli się poczuć zaopiekowani na Wydziale, przyszedł czas na dawkę wiedzy i zawodowych doświadczeń. W dniach 14 – 18 listopada trwał Tydzień Nauki i Biznesu, czyli cykliczne wydarzenie, podczas którego gościmy przedstawicieli cenionych i znanych na rynku firm, tym razem takich jak BNP Paribas, ING, Procter & Gamble, BGK czy Berger&Kraft i wielu innych. Goście poprowadzili prelekcje, opowiadając o ciekawych obszarach i niuansach działalności współczesnych biznesów. Nie zabrakło także atrakcyjnych ofert pracy i staży dla studentów, czy konkursów z nagrodami.

Po listopadzie przyszedł grudzień, a z nim nieodłączny świąteczny klimat i tematyczne wydarzenia. 5 grudnia odbył się nasz kolejny doroczny projekt – SiMRowa WZtka wyMiaTa, czyli świąteczna impreza w Klubie Remont, która zawsze jest połączona z loterią charytatywną na szczytny cel. Dzięki temu mogliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym – zapewnić świetną zabawę naszym studentom, a także wesprzeć potrzebujących. Także w grudniu odbyło się spotkanie w sprawie praktyk zorganizowane przez dra inż. Michaela Jaksę i WRS, na którym studenci mieli możliwość zapoznania się ze szczegółami przebiegu procesu zaliczania praktyk studenckich, a także zadać wszelkie pytania. Przed samymi Świętami natomiast mieliśmy okazję wspólnie łamać się opłatkiem podczas Wigilii Wydziałowej, która była połączona z uroczystą Radą Wydziału z okazji 100-lecia nauk o zarzadzaniu w PW. W spotkaniu uczestniczyli zarówno studenci, jak i wykładowcy oraz Władze Wydziału. Z inicjatywy WRS została zorganizowana kameralna Wigilia dla Studentów, przy okazji której mieli możliwość lepiej zapoznać się z członkami WRS i porozmawiać o jej działalności.

Po uroczystym rozpoczęciu Nowego 2023 Roku zaczęliśmy się zbliżać do końca zajęć tego semestru. Jest to okres wytężonej pracy i nauki studentów przygotowujących się do zimowej sesji egzaminacyjnej, ale także długo wyczekiwanych ferii, w czasie których zbieramy siły i nową energię na jeszcze więcej wydarzeń. Już niebawem odbędzie się coroczny Bal Połowinkowy w Gmachu Głównym. Rozpoczęliśmy też intensywne przygotowania do szczególnego w Kampusie Południowym corocznego wydarzenia – Pikniku Południa. Na te oraz inne nadchodzące wydarzenia serdecznie zapraszamy. Życzymy również powodzenia w nauce i dużo motywacji na zbliżający się kolejny semestr.

Alicja Bryguła