Z życia braci studenckiej

Nieco ponad 2 tygodnie temu inaugurowaliśmy nowy rok akademicki 2023/24. Uroczystemu rozpoczęciu roku towarzyszyły przemówienia Władz Wydziału Zarządzania oraz Przewodniczącego Wydziałowej Rady Samorządu Wydziału Zarządzania.

Chociaż dla niektórych jest to dopiero początek przygody na Politechnice Warszawskiej, Samorząd Studentów zbliża się do końca obecnej kadencji.

Aby ułatwić i uprzyjemnić wejście w ten nowy etap życia pierwszorocznym studentom, nasz WRS wraz z Wydziałową Radą Samorządu Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa wspólnie zorganizowali we wrześniu integracyjny wyjazd zerowy o motywie przewodnim “Jak zostać gangsterem?”.

Jest to cykliczne, coroczne wydarzenie sprzyjające integracji, wymianie doświadczeń oraz stwarzające okazje do wzięcia udziału w wielu zespołowych atrakcjach podczas tygodniowego wyjazdu. W tym roku odwiedziliśmy Piecki, a nasz wyjazd dodatkowo wspierali partnerzy tacy jak MK Bowling, Teatr Współczesny, Subway, Stacja Grawitacja, Egurrola Dance Studio i wielu, wielu innych.

Jednak, jeśli ktoś nie miał możliwości w nim uczestniczyć - nic straconego. WRS WZ nieustająco działa tak, aby życie studentów na naszym Wydziale było przepełnione ciekawymi wydarzeniami i pozwoliło na gromadzenie wielu wspomnień w tym pięknym okresie życia. 4 października razem z WRS Wydziału Elektrycznego oraz Inżynierii Chemicznej i Procesowej zorganizowaliśmy otrzęsiny w naszym studenckim klubie Stodoła, w których wzięło udział kilkuset studentów.

Jak wszyscy wiemy, studia to nie tylko zabawa – nasza Uczelnia przeżywa ważny moment w świecie nauki, czyli obchody 100 – lecia Nauk o Zarządzaniu. Wydarzenie jest szczególnie bliskiego Wydziałowi Zarządzania oraz sąsiadującemu z nim Wydziałowi Mechanicznemu Technologicznemu. Z tej okazji planowane są uroczystości i ciekawe przedsięwzięcia. WRS WZ we współpracy z Władzami Wydziału 10 listopada 2023 roku organizuje Zjazd absolwentów studiów menadżerskich na Politechnice Warszawskiej. Wydarzeniu będą towarzyszyły rozmaite projekty takie jak panele dyskusyjne z obecnymi studentami, quizy z nagrodami, a także międzypokoleniowa integracja. Dodatkowo do współpracy zaprosiliśmy Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, co stworzyło nam pole do nawiązania nowych relacji ze studentami z innej Uczelni.

Co roku Komisja Kultury Samorządu Studentów PW organizuje również tygodniowe wydarzenie “Orientuj się”, czyli przedsięwzięcie wdrażające świeżo upieczonych studentów w tajniki życia na naszej Alma Mater. Podczas tego tygodnia można było wziąć udział w takich atrakcjach jak: wieczór planszówek, wieczór filmowy, Targi KONIK, Night Hunting, Piknik SSPW oraz COŚ!

Piknik SSPW to wydarzenie, podczas którego studenci mieli okazję poznać organizacje studenckie, koła naukowe, nasz chór i teatr Politechniki Warszawskiej, a także posłuchać występów zespołów, w skład których wchodzą zdolni studenci naszej Uczelni. Nie zabrakło konkursów z nagrodami, atrakcji takich jak mechaniczny byk i fotobudka oraz wizyty alpak! Całość zwieńczyło wieczorne Silent Disco dla naszych studentów.

Świetną okazją dla studentów do zapoznania się z działalnością Kół Naukowych i Organizacji Studenckich były odbywające się w dniach 10-11.10 cykliczne Targi KONIK. Podczas wydarzenia studenci mogli odwiedzić prawie 70 stoisk naszych uczelnianych ugrupowań zlokalizowanych w Gmachu Głównym i wziąć udział w przeróżnych atrakcjach.

Zakończeniem “Orientuj się” były Centralne Otrzęsiny Świeżaków, czyli największa integracyjna impreza na Politechnice, w której udział wzięło ponad 1500 studentów. Dyskotece z DJem towarzyszył również koncert muzyczny rapowych wykonawców - Białasa i Lanka, a także Tor Otrzęsinowy.

Mamy nadzieję, że wszyscy nowoprzyjęci studenci zadomowili się na naszej Uczelni i Wydziale Zarządzania, a nadchodzące miesiące będą obfitować w kolejne ciekawe wydarzenia.

Alicja Bryguła